FOTOD: Kristi Mehike: „Vaatan, mis teised teevad, ja püüan teha teistmoodi.“

0

Katri Reinsalu / fotod: Siim Solman.

Kristi Mehike on Aespa kandi naine, kelle käte vahel valmivad kaunid kaardid Lennalee Paberikunsti nime all.
Tõsisemalt on ta kaartidega tegelenud viimased kaks ja pool aastat. Oma sõnutsi keskendub ta teistest ehk veidi rohkem meestele ja poistele. Satsi-pitsilisi kaarte liigub piisavalt ringi, meessugu on selles valdkonnas unarusse jäänud.
Paberikunsti on Kristi enda jaoks avastanud viimastel aastatel. Ta ütleb, et see aeg on ühelt poolt pikk ja teisalt üsna lühike. Ta tegeleb käsitööga muude toimetuste ja oma pere kõrvalt ning ütleb, et harjutamist ja õppimist on veel omajagu.
Kristi meenutab kaartide valmistamise algusaegu. Ta oli tollal lapsega kodune ja otsis tegevust. Nii sattuski ta Lembe Inkineni juurde paberikoolitusele. „Haakisin ennast talle sappa. Ta võttis mu rõõmsalt vastu. Aitas ja õpetas. Ja nii see pall veerema läks,“ meenutab Kristi. Head sõbrad on nad Lembega siiani.
Kristi toonitab, et paberikunsti juures on harjutamine väga oluline. „Mida rohkem sa teed, seda vilunumaks sa saad,“ ütleb ta. Kristi alustas ju sisuliselt nullist. Tal polnud kodus mitte ühtegi vajalikku töövahendit. Vaid ehk nii palju, kui lastega meisterdamiseks parasjagu vaja oli läinud.
Küsimusele, palju tal täna erinevaid seadeldisi kodus olemas on, vastab Kristi, et mitte kuigi palju. Teadlikult ei ole ta koju toonud paberkujundite väljalõikamise masinat. Naine naljatab, et on seda ostu pidevalt edasi lükanud ja teeb väikestviisi katset, kaua tal see õnnestub, sest ta tahab teada, kui kaua ta ilma selleta hakkama saab. Tema sõnul on palju selliseid kaartide tegijaid, kellel on rohkelt masinaid. Nende puudumine on samuti üks viis, kuidas teistest eristuda ja teha oma asja.
Samal ajal ütleb ta, et loomulikult imetleb teiste tegijate kaarte, mille valmistamisel on erinevaid masinaid kasutatud. Ja kui tõesti vaja, siis saab ta ka ise sõber Lembe juures neid kasutada.
Rääkides aga paberivarudest, siis neid pidavat märksa rohkem olema. Paberit ja muud vajalikku soetab Kristi erinevatest poodidest. Ta naerab, et Tallinna paberipoed on ta vist kõik juba läbi käinud. Samuti satub ta kangapoodidesse, kust saab kaartide kaunistamiseks näiteks paelu. Kristi ütleb, et talle meeldib ostetavaid asju oma käega katsuda, kuid see ei ole alati võimalik. Nii kasutab ta ka Facebooki gruppe, kus ühiselt tellitakse.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!