Mis saab vanadest asjadest edasi?

0

Katri Reinsalu, Helerin Väronen / foto: Siim Solman.

Kui peres on auto ja veel ka järelkäru, pole reeglina muret ja üleliigsed asjad, mis olmeprügisse ei kuulu, saab ära viia lähimasse jäätmejaama. Probleemiks muutuvad vanad riided, elektroonikaseadmed, ohtlikud jäätmed jne siis, kui isiklikku autot pole, ese või kogus on liiga väike, et pikk tee jäätmejaama ette võtta või puudub näiteks sissekirjutus.

 

Riided

Paistab, et vähesed meist oskavad riideid täpselt nii palju soetada, et neid majapidamises üldse üle ei jääks. Täiesti ribadeks kantud kulunud ja kasutuskõlbmatud riided võib olmeprügisse visata. Enamasti kipub aga majapidamises tekkima parasjagu selliseid riideid, mis pärast esmase ostutuhina hajumist kasutult seisma jäävad või millest omanik pärast vähest kasutust tüdineb. Eriti selgelt on seda ilmselt märgata lastega peredes, sest põnnid kipuvad liiga kiiresti kasvama ja nii jääb järele kotitäite kaupa riideid, millel enam kasutust ei ole.
Paremal juhul saavad neid tulevikus kanda pere teised lapsed või kingitakse need sõpradele-tuttavatele. Kui aga sellist võimalust ei ole ja hädasti oleks ruumi juurde vaja, tuleks riietele ikkagi kiiresti uus kodu leida. Mida siis hakata peale riietega, mis on plekivabad, terved ja korralikud?
Ilmselt üks kiiremaid ja mugavamaid lahendusi on Rapla kultuurikeskuse kõrvale üles seatud rohelised Riidepunkti riidekonteinerid. Jalanõud, riided ja mänguasjad saab kerge vaevaga konteineriluugist sisse lükata ja mure ongi minevik.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!