Omavalitsustelt oodatakse kavasid, kuidas kasutatakse huvihariduse ja -tegevuse toetusi

0

Helerin Väronen / foto: Siim Solman.

Haridus- ja teadusministeerium andis teada, et kohalikel omavalitsustel tuleb riigi poolt huvihariduse ja -tegevuse täiendavaks rahastuseks mõeldud miljonitest eurodest osa saamiseks esitada Eesti Noorsootöö Keskusele 1. septembriks kava, kuidas toetust kasutatakse.

  1. augusti seisuga oli Raplamaa omavalitsustest oma kava esitanud vaid Märjamaa vald. “Toetust plaanime kasutada noorte soovitud mitmete huviringide ja treeningrühmade suurendamiseks ning avamiseks, nendele inventari soetamiseks Varbolas, noortekeskuses, gümnaasiumis, spordiklubi juures (valikute suurendamine). Samuti meetmeteks huviharidusega tegelemisel üldiselt ja eraldi Märjamaa muusika- ja kunstikoolis õppimisega perele tekkivate kulude hüvitamiseks (kättesaadavuse parandamine),“ rääkis Märjamaa haridus- ja kultuurinõunik Tõnu Mesila.
    Kohila valla kultuurinõunik Sigrid Põld sõnas, et kava kindlasti esitatakse, kuid seda, kuidas toetust kasutatakse, ta öelda veel ei saa. Tööd seoses selle kava esitamisega on tehtud kevadest saadik. Põld sõnas, et tegelikult ei ole kava kokkupanek väga lihtne, kuna toetuse saamisel on oma kriteeriumid, mis tuleb täita. Kohilal on aga tehtud noorsootöö kvaliteedi hindamine, mis on suureks plussiks kava esitamisel.

    Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
    Osta pääse!