Puupäevade peateemaks olid pingid

0

Reet Saar / foto: Piret Linnamägi

Peatage maailm, ma tahan maha minna ja natuke puhata, seda on hea teha pingil mõtiskledes – niimoodi võttis Varbola Puu projektijuht Piret Linnamägi kokku seekordsete puupäevade isetekkelise peateema.
Pinke oli Varbola linnusel ringi vaadates tõesti väga palju. Enamasti olid neil ots või otsad skulptuuridega pilkupüüdvamaks muudetud. Minimalistliku stiili üheks näiteks olid Hallan Kivisaare tööd, mida iseloomustab voolav joon. Eks pinke-toole valmistades ole mängus kahepoolne kasu: praktilise otstarbega eseme vastu on oksjonil tõenäoliselt suurem ostuhuvi ja siis saab tegija töövaev hüvitatud.

Kuuest riigist – Soomest, Saksamaalt, Poolast, Leedust, Valgevenest ja Eestist – kokku tulnud skulptorid tõmbasid saed käima teisipäeval, 8. augustil. Varbola Puu lõppes alles pühapäeval.
Et muuta tegevus vaatemängulisemaks, on kavasse lülitatud aja peale saagimise võistlus. Laupäeval rassisid pea 30kraadises päikeselõõsas kuus võistkonda, kes pidid tunni aja jooksul valmis saama oma pingi. Võistlesid kolm tiimi Eestist, Poola-Valgevene-Eesti punt, Soome-Saksa meeskond Finger ja poolakate trio.
Fingeri liige Markku Tuominen, kes on puupäevade kõige staažikam osavõtja, ütles, et nad räägivad Bernd Winteriga küll eri keeltes, kuid nende saed räägivad sama keelt. Kõige kallimalt ehk 250 euroga leidis omaniku Team Polandi pikk pink, mida otstes ja keskel ilmestasid kolm skulptuuri. Selle põhjal kuulutati nemad võistluse üldvõitjaks. Aja peale saeti ka pühapäeval, siis oli teema vaba ja võistlus individuaalne.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!