Rapla tantsustuudios puhuvad uuel hooajal uued tuuled

0

Mariliis Vest / foto: Caroly Rohela.

Rapla tantsustuudiole kujunes viimane hooaeg edukaks: koju toodi mitmeid auhinnalisi kohti. Kuidas minnakse aga vastu sellele sügisele, rääkis lähemalt tantsutreener Liis Pärn.

Neljas september on päev, mil Rapla tantsustuudio käivitab oma neljanda hooaja. Kolm aastat tagasi alustati tegevusega Okta Centrumis, järgmised kaks ning ka tulev hooaeg mööduvad Raplas Kauba tänaval. Kõikide gruppide peale kokku oli viimasel hooajal tantsulisi umbes saja viiekümne ringis, nende hulgas eelkooliealised, koolinoored ja täiskasvanud.
Tantsustuudio jaoks oli möödunud hooaeg oluline. Pärna sõnul oli see kolme aasta jooksul kõige tulemusterikkam. „Kõigilt võistlustelt, kus sai käidud, tulime kohaga tagasi,“ rääkis ta. Säärane edu on treeneri sõnul saavutatud tänu sellele, et teatud tantsurühmad on aastaid koos käinud ning neis on tekkinud järjepidevus, stabiilsus, ühtsus, ambitsioonikus, keskendatus, lavaline julgus ja võime uusi liigutusi ja kokkutantsimist kiiremini õppida.
„Tänu sellele on ka tulemused tulnud,“ lisas Pärn.
Eestis on treeneri sõnul kaks suuremat ja põhilisemat võistlust, üks neist Koolitants ja teine tantsufestival Kuldne Karikas. Koolitantsul tulemuse saavutamine on Pärna sõnul eriti raske, sest kokku tulevad tantsijad üle kogu Eesti. Eelmisel hooajal võeti sel võistlusel mõõtu kahe kavaga, millest mõlemad valiti finaali. See on suur saavutus, arvestades, et kokku esitati peaaegu 150 tantsukava ning finaali valiti vaid kaksteist.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!