Uhti-uhti uhkesti…

0

Aivi Meister, Nõmme küla külavanem / foto: Aare Hindremäe.

… maakonna delegatsioon läks Raplast Viljandi. Täpsemalt 4.-6. augustini Vana-Võidus toimunud Eesti Külade XII Maapäevale „Eesti küla elab“.

Päevast sai osa kõikide maakondade külaliigutajaid poole tuhande tuuris, sh raplamaiseid veerandsada (neist 12 külavanemat!). Eesmärk oli näha/kuulda, kuis see küla siis elab või elama peaks. Päevad olid tihetegusad, kogemusi ja mõtteid kogunes kuhjaga, positiivsetest emotsioonidest rääkimata.

Kinnitame omajuursust

Et oma silm on kuningas, uuriti algatuseks võõrustajamaakonna külaelu. Rapla valikuks sai Heimtali. Alustati omanäolisest ringtallist ja ringkäik viis edasi mõisa, kus mõisauurija Imbi-Sirje Torm tegi pooletunnise kõnerännaku. Muuseumi klassiruumis kõneles tolle maja hea haldjas, tekstiilikunstnik Anu Raud kestva küla põhitõest – „omajuurne taim on alati tugev“. Ja juurdumiseks saab ise palju teha, alustades lastele looduse- ja iluarmastuse sisendamisest.
Järgisime ka seinal olevat üleskutset „Koo end ajalukku“, kangastelgedel EV 100 sünnipäevakingi-kaltsuvaibale triibutäiendust tekitades.

„Heia-heia hipp-hopp …

… Raplamaa on tipp-topp“ – rõkkas meie enesereklaam, kui külad lippude lehvides ja üksteise võidu hõigates rongkäiguna end läbi Viljandi marsitasid. Elagu-hüüdeid kostis ka tänavapublikumilt. Mitmesajameetrine lustlikult looklev inimuss peatus kunagise Põllumeeste Seltsi hoone hoovis, kus tervitajaks härra C. R. Jakobson isiklikult. Tema kõnest jäi kõlama, et kõige suurem ime on iseolemine – keel on rahva hariduse kandja ning keel ja mõistus käivad käsikäes.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!