Vana-Vigala põhikooli uus tehnoloogiaõpetaja on Ott Jeeser

0

Siim Jõgis / foto: Siim Solman.

Uue õppeaasta algus ei ole enam mägede taga. Vana-Vigala põhikooli poisse ootavad ees põnevad tööõpetuse ehk moodsas keeles tehnoloogiaõpetuse tunnid. Nende uus õpetaja Ott Jeeser (33) on sedavõrd positiivse energiaga laetud mees, et igav ei tohiks ühelgi õpilasel hakata.

Pikad juuksed, habe, rohelised traksipüksid ja kaelal tätoveeringud. Jeeser lihtsalt torkab seltskonnas silma ning vaevalt, et see jääb alates septembrist märkamata ka Vana-Vigala põhikooli õpetajate toas.
Päris tundmatus kohas Jeeser vette ei hüppa. Poiste tööõpetuse õpetaja kogemus on tal varasemast olemas Nissi koolist. Turba koolis viis ta läbi ka robootikaringi. Turbas on Ott üles kasvanud ning ise koolis käinud. Vigalasse kolis Jeeser koos abikaasa Marilyni ja pooleteistaastase pojaga alles tänavu juuni alguses. Nüüd ütles ta, et siia jääda tahakski.
Oma olemuselt on Ott Jeeser julge ja pealehakkaja tüüp. Teemasid, mida temaga võiks arutada, on sedavõrd palju, et lühikese tunni jooksul kõigel peatuda ei jõuagi.
Näiteks on ta kunstnikuna valmistanud longboard’e, mis otsetõlkes võiks kõlada “pikk laud”. Tegemist on tavalisest pikema rulaga. Seda ei kasutata trikkide tegemiseks, vaid pigem transpordivahendina, et punktist A punkti B jõuda. See on mõeldud inimestele, kes naudivad teekonda ja kulgemist vabas õhus. Aga need ei ole ka lihtsalt tavalised lauad. Neil on juures oma kunstiline element, mille autor oma fantaasia kohaselt lisada saab. Näiteks on ühel Jeeseri valmistatud longboard’il koomiksikunstnik Olimar Kallase loodud tegelane Beebilõug. Teisel on futuristliku roboti nägu, kolmas on kujundatud raketina.
Longboard’id on noorte hulgas populaarsed. Jeeser on isegi plaani võtnud, et võiks tööõpetuse tunnis koos õpilastega neid valmistada.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!