11.6 C
RSTabeli liider sai Raplamaa JK käest hooaja esimese kaotuse

Tabeli liider sai Raplamaa JK käest hooaja esimese kaotuse

Siim Jõgis / foto: Siim Solman.

Raplamaa JK on viimases kahes teise liiga voorus läbi teinud tõelised Ameerika mäed. 18. voorus jäädi võõrsil 0:1 alla tabeli viimasele, Viimsi JK-le, aga 19. voorus mindi Rapla ühisgümnaasiumi staadionil vastamisi tabeli esimese, FC Nõmme Unitediga ning tõsine põnevusmäng võideti tulemusega 5:4.

FC Nõmme Unitedi jaoks oli see käesoleva hooaja esimene kaotus teises liigas.
Nõmme meeskond käis Rap­las kolmapäeva, 30. augusti õhtul. Teada oli, et sellest tuleb raske mäng. Kui aprillis läksid samad võistkonnad vastamisi Männiku kunstmuruväljakul, võitis FC Nõmme United 9:0. Nende kahe vastasseis justkui garanteerib väravad. Kahe mängu peale lõid mõlemad meeskonnad kokku kaheksateist väravat. Õnneks lõi Raplamaa JK neist viimases matšis viis, mis tagas napi, ent kindla võidu.
Juba kohtumise avaminutid tõotasid väravaterohket vastasseisu. Neljandal minutil viis kodumeeskonna 1:0 juhtima Raigo Noode, kes sai karistusalas palli ning lõi keerulises olukorras vastaste jalge vahelt palli võrku. Kodumeeskonna esialgne edu kestis üle poole tunni. Pealinlased jõudsid viigini alles 37. minutil. Raplamaa JK väravavaht Rando Pajus ei saanud vasakult äärelt tulnud tsenderdusele näppe vahele ning nii sai Johan Tõugjas suunata ühe puutega palli väravasse. Poolajapausile mindi siiski kodumeeskonna 2:1 eduseisus. Kolm minutit pärast FC Nõmme Unitedi väravat sai Raplamaa JK nurgalöögi, mida läks andma Hendrik Väli. Tema tsenderdus jõudis täpselt Alo Bärengrubi pea peale, kes tugeva löögiga palli võrku suunas. 2:1 oli kindel seis, mille pealt 15 minutiks puhkepausile minna.
Teine poolaeg algas samuti nagu esimenegi – Raplamaa JK väravaga. Jala sai valgeks Oliver Andres, kelle tabamus tegi skooriks 3:1. Edasi hakkasid tabamused tulema huvitava mustri järgi. Kõigepealt lõi FC Nõmme United ühe värava tagasi, kuid siis taastas kodumeeskond kahe kuni nelja minuti jooksul kaheväravalise eduseisu. 60. minutil tegi Raimond Eino seisuks 3:2. Neli minutit hiljem oli täpne Kristjan Nõulik ning skoor nihkus 4:2 peale. 79. minutil tõi Mark Kolosovi tabamus külalised taas ühe värava kaugusele, tehes seisuks 4:3.
Sel hetkel jäi mängida veel pisut rohkem kui kümme minutit ning FC Nõmme Unitedi mängijad soovisid kindlasti viiki jalule seada. Selle asemel reageeris kaks minutit teisel pool väljakut latist tagasi põrkunud pallile kõige kiiremini Kristjan Nõulik, lüües oma selle kohtumise teise värava. Raplamaa JK juhtis 5:3 ning mängu lõpuni jäi kaheksa minutit. Kuna ilm oli pilvine ja kell õhtul juba kaheksa läbi, mängiti viimased kümmekond minutit võrdlemisi hämarates tingimustes. Kaitses tuli vastu pidada ja peetigi. Kuigi teisel lisaminutil said vastased Mark Kolosovi väravast neljanda tabamuse, ei muutnud see mängu võitja osas midagi. Raplamaa JK sai kirja hooaja üheksanda võidu ja FC Nõmme United esimese kaotuse.
Raplamaa JK kaitsemängija Olavi Andres ütles pärast kohtumist, et kõik mängijad olid tublid ja andsid endast maksimumi. Vastased olid tema sõnul kohati küll individuaalselt osavamad, aga Raplamaa mängis paremat meeskondlikku mängu. Võit FC Nõmme Unitedi üle oli Andrese sõnul emotsionaalses plaanis kindlasti selle hooaja parim. “See annab meile enesekindlust juurde. Kõigi vastu on võimalik mängida ja kõiki on võimalik võita,” ütles Andres.
Tema sõnul suudeti viimasel paarikümnel minutil eduseisu säilitada, sest Raplamaa JK kaitseliin oli vastaste rünnakuteks valmis. “Me tajusime, kuidas nad rünnata tahavad, ja tegime neile selle võimatuks. Võtsime neilt mänguruumi ära ja see tuli meil hästi välja,” sõnas Andres. Ta lisas, et kaitseliinis hirmu ega paanikat ei tekkinud ning säilitati organiseeritus.
Üheksateist mängu järel asub Raplamaa JK teise liiga lõuna/lääne piirkonna tabelis kuuendal kohal. Meeskonna parim väravakütt Kristjan Nõulik on sel hooajal löönud kümme väravat. Järgmise mängu peab Raplamaa JK 10. septembril võõrsil Pärnu Jalgpalliklubi vastu.