Kodila lasteaed kohaneb uue toitlustamisega. Ametnikud on otsustanud, töötajad leppinud, aga lapsevanemad ei ole rahul

0

Stina Andok / foto: Siim Solman.

Alates sellest sügisest söövad Kodila lasteaiarühma lapsed Alu kooli alluvuses oleva lasteaiarühma koka poolt Alus valmistatud toitu, mida transporditakse mitu korda päevas Kodilasse. Raplamaa Sõnumid uuris, kuidas on sellise toitlustamiskorraga rahul Alu kooli ja Kodila lasteaiarühma töötajad.

Septembrikuu esimesel päeval avaldas uudisteportaal Delfi artikli sellest, kuidas Kodila lasteaiarühma lastele tuuakse sööki naaberkülast, kuigi hoones, kus rühm asub, on võimas köök, mis hetkel tarbetuna seisab. Samal teemal on varem kirjutanud ka Raplamaa Sõnumid.
Viimati avaldatud Delfi artikkel ajendas aga Rapla vallavanemat Kalle Toometit, vallavolikogu hariduskomisjoni esimeest Ilvi Peret ja vallavolikogu sotsiaal- ja tervisekomisjoni esimeest Ülle Laasnerit minema koha peale vaatama, kuidas praegune toitlustamise korraldus Alu ja Kodila vahel päriselt välja näeb.
Nädalapäevad hiljem avanes ka Raplamaa Sõnumitel võimalus Kodila lasteaiarühma toitlustamisega lähemalt tutvuda.

Õpetaja abi tegeleb toiduga

Kohtume Alu kooli direktori Ülle Riisaluga esmaspäeval, 11. septembril kell 11.30. Selleks ajaks on kokk lõunasöögi valmis saanud. Lastele pakutakse värvilist veisehakklihasuppi, kõrvale leiba ja magustoiduks jõhvikamannavahtu piimaga. Menüüd koostab ja kauba tellib kooli majandusjuhataja Sirje Jairus. Nii direktori kui ka majandusjuhataja sõnul on lapsevanemad pakutava toiduga väga rahul.
„Poolteist aastat olime Rapla algklasside majas ja toitlustus tuli Rapla ühisgümnaasiumi köögist. Sellega ei saa võrreldagi. Vanemad nurisesid,“ ütleb Riisalu. Ühisgümnaasiumis pakkus siis ja pakub praegugi toitlustust Baltic Restaurants Estonia AS.
Niipea kui toit on valminud, tulevad lasteaiarühmade õpetaja abid sööklasse, et toitu ette panna. Üks õpetaja abi, kes parasjagu seda teeb, kui me söökla uksest sisse astume, räägib, et toidu taldrikutesse tõstmiseks kulub umbes pool tundi. „Ma peaksin tegelikult õues olema praegu,“ ütleb ta. Sel ajal, kui osa õpetaja abisid toiduga tegelevad, jälgib lapsi sellevõrra vähem silmapaare. „Kõiki asju korraga ei saagi ju,“ selgitab kõrvalt direktor Riisalu. „Õues peab olema kaheteistkümne lapse kohta üks inimene ja meil on seda alati.“
Esimesed sööjad tulevad viis minutit enne kahtteist ja selleks ajaks peab laud olema kaetud. Kui sööjad on lõpetanud, korjab õpetaja abi lasteaialaste nõud ning viib kööki, kus need pannakse nõudepesumasinasse. Meie aga seda ootama ei jää, vaid lähme edasi läbi köögi ning jõuame tagaukseni. Seal ootab kell 12.45 laua peal valmis termoskast, kus on omakorda termos, mis sisaldab suppi ja muud toidukraami. Jairuse sõnul saabub autojuht, Kodila asutuse majandusmees Jüri Volmer umbes täistunnil, et toit ligi kaheksa kilomeetri kaugusele Kodila endisesse koolimajja lasteaiarühma ruumidesse toimetada.
Toitu veetakse kolm korda päevas, välja arvatud juhtudel, mil õhtuooteks ei ole soe toit. Sel juhul transporditakse lõunasöök ja õhtusöök korraga. Volmer sõidutab sama bussiga ka lapsi.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Kommenteerimiseks logi sisseOsta pääse!