Kohila gümnaasiumi juurdeehitust loodetakse järgmiseks septembriks

0
kohila gümnaasium

Mariliis Vest / foto: Siim Solman.

Kuigi Kohila vald plaanis gümnaasiumi juurdeehituse osas jõuda ehituslepinguni juba möödunud aastal, ei ole seda siiani õnnestunud teha. Vallavanema kinnitusel ei ole aga mõttest loobutud ning 2018. a septembriks loodetakse juurdeehitus valmis saada.

Raplamaa Sõnumid kirjutas 23. märtsil 2016, et Kohila vald plaanib alustada veel samal aastal gümnaasiumi juurdeehitusega. Juba siis rääkis vallavanem Heiki Hepner suurest ruumikitsikusest gümnaasiumi praeguses hoones. Kohila vallavolikogu selle aasta 29. augusti volikogu istungi protokollis seisavad aga Kalle Talviste sõnad: „Kahjuks gümnaasiumi ehitusega on läinud nii nagu on läinud. Ehituse hinnad on praeguseks tõusnud. Omavahenditega ehitamine läheb ääretult kalliks.“
Hepner selgitas, et loodeti Euroopa Liidu vahenditest tuge saada, kuid riik ei suutnud oma lubadust täita ja fondid avanesid alles 2016, mitte 2014.
Gümnaasiumi juurdeehituse temaatika tagaplaanile kindlasti ei jää, kinnitas vallavanem. Loomulikult ei olda vallavalitsuses õnnelikud, et riigi toetus ära jäi.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!