Liisi maailm, mida määrab toit

0

Helerin Väronen / foto: Siim Solman

Liis Läll on Kehtna kutsehariduskeskuse toitlustusvaldkonna kutseõpetaja, kes on valitud aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“ kutseõppeasutuste õpetaja nominendiks. Liisi peetakse omal alal uuenduslikuks ja isikupäraseks, kes on valmis vastu võtma uusi väljakutseid.

Tema oli üks neist, kes seisis õpperestorani Neljapäev loomise taga. Liis tunneb oma eriala põhjalikult ja tema entusiasm toidu vastu on lausa nakatav.
Istume Liisiga tema töökabinetis, kus ta ees laual on korv veinidega. Need on seal põhjusega. Nimelt käis Liis hiljuti sommeljee kursusel ja ega siis head restorani veinita ju ei tee. Kui küsin, kust ta pärit on, näitab ta käega akna suunas ja ütleb, et ta vanematekodu on aknast näha. Pärast Kehtna põhikooli ja Rapla Vesiroosi gümnaasiumi ei soovinud Liis maale jääda ja tahtis minna kunstiõpetajaks õppima, kuid jäi täpselt joone alla. Selleks aga, et aega järgmise aasta uute katseteni kuidagi sisukalt täita, valis Liis esimese ettejuhtuva kooli ja selleks oli Tallinna teeninduskool.

Parim õpe Kehtnas

„Astusin sisse mõttega, et õpin siis toitlustusteenindajaks. Kui ma seal teist aastat õppisin ja oli võimalik minna kunstikooli uuesti katsetele, mõtlesin, et pooleli ma küll ei jäta, kuna tegemist oli väga hea kooliga.“ Kunstikooli katsetele Liis rohkem ei jõudnudki, nii väga oli talle toitlustuse eriala meeldima hakanud.
Pärast kooli Tai restoranis aasta aega voki taga tööd rügades tabas aga Liis end mõttelt, et kas see siis ongi tema elu. Kuna sel ajal õppis Liisi elukaaslane Tallinna Pedagoogikaülikoolis, läks ka Liis sinna sooviga kokandusõpetajaks õppida. Liisi soov oli jääda linna elama, kuid elul olid temaga muud plaanid.
Teeninduskooli õpetaja oli Liisile öelnud, et kui sa ei ole Kehtnas õpetajaks õppinud, siis ei ole sa õiget õpetajapraktikat näinud. Kehtna oli väga kuulus oma õppe poolest ja Anne Kersna ning Sirje Rekkor olid tollel ajal toitlustusvaldkonna pooljumalad.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!