Rapla perearstikeskuse tulevik on segane

0

Katri Reinsalu / foto: Siim Solman.

Raplasse on kavandatud uus tervisekeskus, mille jaoks renoveeritakse ruumid Rapla haiglas. Sinna peaksid perearstid kolima praegusest perearstikeskusest Lasteaia tänaval.

Raplamaa Haigla juhataja Kaire Aadamsoo ütles, et praegu käib projekteerimine, mille lõpptähtaeg on 31. detsember. Seejärel viiakse läbi ehitushange. Kui leitakse sobiv pakkumine, mis mahub planeeritud eelarvesse, võib ehitus alata juba järgmise aasta kevadel ning keskus avada uksed 2019. aasta jaanuaris. Kui aga ehitus läheb oluliselt kallimaks, tuleb enne lahendada projekti finantseerimine, mis tähendab ka tähtaegade edasilükkumist. „Praegusel hetkel on haiglal olemas kogu omafinantseeringuks vajaminev raha,“ lisas Aadamsoo.
Rapla tervisekeskusesse on planeeritud kuue perearsti nimistud. Aadamsoo lisas, et perearstidel ei olnud kohustust esmatasandi tervisekeskuste projektiga liituda, see oli nende vabatahtlik valik. „Keskusega liituvad perearstid on kaasatud ka projekteerimisprotsessi,“ ütles ta.
Perearstide esindaja Kadri Luga ütles, et tervisekeskuse üle on arutatud 2015. aasta kevadest, kui selgus nn euroraha toetus esmatasandi tervisekeskustele. „Erinevatel kokkusaamistel arutati Raplamaa võimalusi ning lepiti kokku, et Raplas on europrojekti vedajaks haigla. Ja et Rapla-suuruses linnas on mõistlik, kui terviseteenuse osutajad asuvad lähestikku või samal taristul,“ rääkis Luga.
„Kindlasti on kolimine perearstidele raske teema, meie praegune maja on kodune ning meil on välja kujunenud töökorraldus, mis kolimise järel paratamatult mingil moel muutub. Ma loodan, et renoveeritud ruumid, mis saavad olema haigla vanas osas, on avaramad ning sobivad paremini nii perearstidele, perearstide meeskonnale kui ka meie patsientidele,“ ütles Luga.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!