Neljapäev, 25 apr. 2024
RSTampere Pyrintö oli korduskohtumises Raplast selgelt üle

Tampere Pyrintö oli korduskohtumises Raplast selgelt üle

Siim Jõgis / foto: Siim Solman.

Teisipäeva, 19. septembri õhtul mängisid Avis Utilitas Rapla ja Soome klubi Tampere Pyrintö 83:83 viiki. Kolmapäevasel korduskohtumisel olid soomlased selgelt paremad. Nende võidunumbrid olid 94:69.

Mõlemad mängud toimusid Sadolini spordihoones ning tegemist oli hooajaeelsete kontrollkohtumistega.

Kolmapäevases kordusmängus oli Avis Utilitas Rapla kogu kohtumise vältel tagaajaja rollis. Mängu alustati koosseisus Nolan Cressler, Gert Dorbek, Kustas Põldoja, Maris Ziedins ja Devonte Upson. Esimese veerandaja lõpuks oli külaliste eduseis 21:16. Teisel veerandajal jõudis Avis Utilitas Rapla küll korra viigini 30:30, kuid sealt edasi soomlaste hoogu enam pidurdada ei suudetud. Esimene poolaeg kaotati kuue punktiga 35:41. Sealjuures tabas Nolan Cressler viimasel sekundil kolmepunktiviske.

Kolmandal veerandajal kasvas Rapla meeskonna kaotusseis juba 13-punktiliseks ning see kaotati 52:65. Erinevalt teisipäevasest mängust seekord vahet tagasi mängida ei suudetud. Mängu lõpus olid Tampere Pyrintö võidunumbrid 94:69.

Suurema osa mängust kasutas Avis Utilitas Rapla peatreener Aivar Kuusmaa kaheksat mängijat. Need olid lisaks algviisiku mängijatele Sven Kaldre, Indrek Kajupank ja Gregor Ilves. Rapla resultatiivsemad mängijad olid Nolan Cressler (16 p), Gert Dorbek (15 p), Devonte Upson (10 p) ja Kustas Põldoja (10 p) Viimasel veerandajal pääsesid väljakule ka noored mängijad Markus Ruubel ja Risto Valge. Nad küll treenivad koos meeskonnaga, aga Alexela meistriliiga koosseisus nad üles antud ei ole.