Vestlusring Kohila vallas kandideerivatega: Gümnaasium, spaa ja ühinemine Harjumaaga

0

Valimiste eel on Raplamaa Sõnumitel soov korraldada neli vestlusringi, lähtudes neljast omavalitsusest, mis pärast 15. oktoobri valimisi tekivad. Esimesena said sõna Kohila vallas kandideerivad Priidu Rõõmus (EKRE), Marika Jahilo ja Hillar Kalmet (Parem Kohila) ning Andrus Saare (IRL). Avatud Kohila esindaja kahjuks ei osalenud.
Inge Põlma, Tõnis Tõnisson

Tutvustage põgusalt ennast ja oma nimekirja.

Rõõmus: Olen küll korra öelnud, et enam ei kandideeri, aga olen väga palju vestelnud inimestega, kes on öelnud, et tahaks EKRE poolt hääle anda. Siis leidsingi, et pean kandideerima, et saaksime nimekirja kokku ja rahval oleks võimalik hääletada EKRE eest. Meid on ainult kaheksa, kui meist 2-3 saaks volikokku, oleks väga hästi. Nimekirjas kolm on niisugused inimesed, keda rohkem tuntakse, ülejäänud on noored. Aga võib-olla on nemad just noorte hulgas tuntud. Eesmärk on, et EKRE poolt oleks Kohilas võimalik hääletada.

Saare: Meie nimekiri on seekord kõige pikem, 35 nime. On väga erinevate elualade inimesi ja terve vald külade viisi on kaetud. Loodan, et igast kandist ka inimesed volikogusse saavad. Naisi-mehi on pooleks, nii et oleme igapidi püüdnud oma nimekirjas tasakaalu saavutada. Loodame valimised võita ja oma programmi ellu viia. Meil on väga tugev nimekiri.

Jahilo: Meil on nimekirjas 30 inimest, kes koondunud ühise platvormi järgi. Meie platvormiks on sellised pehmed väärtused, mis võiksid inimesi ühendada: hoolivus, innovaatilisus ja kaasatus. Me tahaksime, et Kohila oleks õnnelike inimeste vald. See annaks ühtlasi võimaluse, et iga inimene oleks aktiivsem. Tahaksime, et kõik inimesed, kes Kohila vallas elavad, näitaksid üles suuremat kodanikuaktiivsust, julgustame neid panustama ise rohkem valda.
Neidsamu isikuomadusi näeme ka meie nimekirja inimestes. Päris palju on noori, tegusaid, ettevõtlikke inimesi. Selline vahva visioonitundega kamp, ütleksin. Kuigi nimekiri on võrdlemisi napi ajaga kokku pandud, on see toimunud väga vahva energiaga. Kõik tahavad panustada, nii et on olemas juba tiim. Tahaksime Kohilasse lisada rohkem hoogu. Arvame, et vallavalitsus on teinud siiani kõike hästi, aga võib-olla võiks tegutseda suurema hooga ja innovaatilisemalt. Võiks olla rohkem moodsaid lahendusi, moodsaid mõtteid. Me tunneme, et see on Kohilas tegemata praegu.

See on täiesti uus valimisliit, mis ei tugine ühelegi eelmisele liidule?

Kalmet: Kunagi oli Kohilas samanimeline nimekiri, algatajaiks olid Riho Pihlapuu ja Jaan Heinsalu. Nemad on kahjuks meie hulgast lahkunud.

Jahilo: Inna [Laanmets] on järjepidevuse hoidja.

Kes teie nimekirja esinumber on?

Kalmet: Põhimõtteliselt on Marika Jahilo andnud nõusoleku seda seltskonda juhtida, teistel pole ambitsiooni olnud.

Milline on teie nägemus, missuguseks peaks Kohila piirkond kujunema? Kas näete koostöövõimalust?

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!