Viienda hooaja lõpetasid noored isamaalise luulekavaga

0

Helerin Väronen / foto: Siim Solman.

Selleaastased luulelõunad Rapla keskraamatukogus on jõudnud edukalt lõpule. Viienda hooaja viiendal luulelõunal esinesid 6. septembril Rapla ühisgümnaasiumi abituriendid, kelle luulekava pealkirjaks oli „Isamaalt Eestimaale“. Õpilaste juhendajad olid eesti keele ja kirjanduse õpetajad Koidula Takk ja Maarika Lips.

Abiturientide luulekava erines tavapärasest, võiks lausa öelda, et luuletustest oli tehtud ilmeka väljendusviisiga kompositsioon. Viis abiturienti – Allan Niin, Eliise Orav, Daniela Torilo, Georg Martin Mettas ja Patrik Sebastian Unt olid võtnud peale luule kasutusele ka laulu ja kuulda sai nii saksofoni kui ka kitarrihelisid.
Luulekavas oli kasutatud Hando Runneli, Paul-Eerik Rummo, Juhan Liivi, Mats Traadi, Leelo Tungla, Kalju Lepiku, Kalev Kesküla, Kersti Merilaasi jt loomingut. Maarika Lips rääkis, et kava koostamisel kasutati nii lüürilisemat kui ka iroonilisemat isamaaluulet. Lüürilisema poole valis välja õpetaja Takk ja iroonilisema tema ise. Kava harjutamine algas augusti eelviimasel nädalal, nii et kokku oli noortel kaks ja pool nädalat harjutamisaega. Muusikalised vahepalad ja liikumised sündisid ühise mõttetöö tulemusena.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!