FOTOD: Arca Nova majatehases luuakse puidust tulevikulinnasid

0

Stina Andok / fotod: Siim Solman

2004. aastast tegutseb Raplamaal Arca Nova majatehas, kus projekteeritakse, toodetakse ja ehitatakse monteeritavaid puitkonstruktsioone. Lisaks puidust eramutele ja kortermajadele hakatakse tehases lähitulevikus tootma ka puidust tulevikulinna.

Arca Nova Raplamaa tehase saamise lugu sai alguse juba 1990-ndate aastate alguses, kui Eesti Kaubandus-Tööstuskoda tõi Norra investorid ja ettevõtjad Eestiga tutvuma. Majatehase tegevjuhi Marek Jallai sõnul läks ühele Norra ettevõtjale meie toonane eluolu väga hinge.
„Ta vaatas, et inimesed on nii vaesed, tööd ei ole,“ kirjeldab Jallai. Sellest tekkis ärimehel idee, et Eestisse võiks luua Norra kontserni Arca Nova filiaali. Nii saaks ta ühest küljest aidata kohalikku eluolu parandada ja teisest küljest kasutada siinset soodsamat tööjõudu.
Sellest läks kümme aastat mööda, enne kui leiti sügavalt Rootsimaalt ehitusinsener Marek Jallai. „Tuttavate kaudu leiti mind üles,“ räägib Jallai. Sel ajal tegeles ta majade ehitamise äriga Rootsis. „Mõtlesin natuke aega, kuni otsustasin, et tulen tagasi, teeme tehase ära ja hakkame tööle.“ Nii kerkiski Arca Nova majatehas 2004. aastal esialgu Kohilasse. Kaks aastat hiljem koliti Juuru. „Leidsime juhuslikult hoone, mis meile sobis,“ selgitab Jallai kolimise põhjuseid. Tänaseks on hoone renoveeritud ning uus osa endisele Juuru sovhoosi töökojale juurde ehitatud. Järgmisel aastal on plaan ruume veelgi laiendada.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!