Digikonna algatajad veel lootust ei kaota

1

Katri Reinsalu.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium lubas omavalitsuste viimase miili projektide elluviimiseks eraldada 20 miljonit eurot. Eile tuli aga ministeeriumist üllatav pressiteade, kust selgub, et toetuse jagamiseks kuulutatakse välja avalik konkurss. Üksikute omavalitsuste toetamise asemel otsitakse üleriigilist ettevõtet.

Digikond on Rapla-, Lääne- ja Järvamaa ühisprojekt, mille raames plaanitakse moodne internetiühendus ehk nn viimane miil maainimesteni viia. Taotlusi projektis osalemiseks on kogutud juba kuid ning nende esitamise lõpptähtaeg on kohe kukkumas. Mitmed Eesti omavalitsused on koostööd teinud ja oma ettevõtted loonud lahenduste pakkumiseks. Nüüd on aga ministeerium teinud kannapöörde.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!
uuemad vanemad enim hinnatud
arvamussoov
Külaline
arvamussoov

Tegin ka digikeskkonnas avalduse valguskaabli saamiseks, kuid nüüd pean avalduse tagasivõtma. Asi lõhnab halvasti. Mul on tunne, et soovijad peavad hiljem liitumise kinnimaksma ja summa saab olema suur, samuti igakuine ühendustasu mitte väike. Praegu mängiti eurorahad suurtele kommunikatsioonifirmadele ja rahva õlgadele pannakse valguskaabliga ühendamise- ja tarbimisetasud.Oleme tulevikus operaatorfirmade orjuses. No jah, kui ei taha-ära ühine. Riik on käitunud ja käitub ka edaspidi rahvaga alatult.Kuid rahvale “kireti”, et iga maanurk saab kiire interneti ühenduse riigi toel. 7