Jõujooned on paika loksumas ja kired vaibumas

0

Raplamaa Sõnumid / foto: Siim Solman.

Ees seisavad vastvalitud vallavolikogude esimesed istungid – täna tuleb kokku Kohila volikogu, homme on koosolekud Kehtnas, Märjamaal ja Raplas. Kuigi poliitikas kehtib rusikareegel, mille järgi ei ole mitte midagi kindel enne, kui kokkulepped on hääletatud ja spiikri haamrikolksuga kinnitatud, püüab toimetus ikkagi kaardistada loetud tunnid enne ajaloolisi volikoguistungeid maakonnas valitsevaid meeleolusid.

Kehtna
Teisipäeva südapäev. Senise vallavanema Indrek Kullami telefon hüüab küll kutsuvalt, kuid ei vii sellegipoolest helistajat kokku Kullami endaga. Selle eest on kättesaadav aga Kehtna vallas kõige suurema häältesaagi kogunud Järvakandit esindav Katrin Anto. Ta hoiatab kohe vestluse alguses, et ei ole läbirääkimiste kõigi nüanssidega päris hästi kursis, kuid usub, et üldpildist peaks tal ettekujutus olema.
Selle järgi saab valimised võitnud valimisliit Väärtuslik Kodupaik endale õiguse seada vallavanema kohale kandideerima oma esinumber Indrek Kullam. Volikogu esimehe koht oli kuuldavasti juba enne valimisi lubatud EKRE esinumbrile Mart Järvikule. Katrin Anto ütleb aga, et Järvakandi valimisringkonnas valimisvõidu võtnud Keskerakonna nimekiri võitles selle koha siiski endale ja nii peaks volikogu esimeheks saama Peeter Kustmann.
Ka ülejäänud nimekirjad – VL Avatult ja Ausalt, EKRE ja sotsiaaldemokraadid – on lubanud koalitsiooniga ühineda. Nii on pinged uues Kehtnas maha võetud. Vähemalt esialgu.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!