Kohapärimuse kursuse II lend esitles uurimistulemusi

0

Haldi Ellam / foto: Kristi Lijur.

Laupäeval, 14. oktoobril toimus Raplas kohapärimuse sügisseminar, kus Eesti Kohapärimuse Keskuse korraldatava kohapärimuse kursuse II lend tutvustas oma uurimistulemusi ning kursuse lektor ja juhendaja Jüri Metssalu kõneles tänavusest Rapla ja Hageri kihelkonna looduslike pühapaikade uuringust.

Teist aastat toimuvate kohapärimuse kursuste aktiivsemad osalejad jagasid seminaril üheksa kuu jooksul kogunenud kogemusi ja uurimistulemusi. Uurimisteemadest kumasid läbi looduslikud pühakohad – hiiepaigad, allikad, rändavad veekogud; linnamäed, sadamakohad ja muinasaegne merepiir; surnumäed, kalmed ja külakalmistud; erilised kivid; taluarhitektuur, hävinenud talud, varasemad ja hilisemad sõjad, Kuusiku lennuvälja rajamine, mõisate paiknemine ja mõju, perekondade lood ja imelised nähtused.
Pille Roonurm avas oma ettekande esimeses osas fotokollaažide kaudu kogu kursuse olemuse, tutvustades loenguid, lõunatunnivestlusi ning huvitavamaid hetki Tartu mäluasutustes. Uurimistöös keskendus ta Mõisamaa ja Laeste maastikele ning kõneles ühtaegu oma isiklikust suhtest paikadega.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!