VIDEO: Õnnestunud projekti õnnetu varjukülg

1

Stina Andok / foto: Siim Solman.

Selle aasta juunikuus lõppesid Hagudi raudteejaama väljaarendamise tööd. Kõigil on põhjust esinduslikuma peatuse üle uhke olla, ometi on positiivsel arengul oma varjukülg

Mõned Hagudi elanikud ei ole rahul olukorraga, mil Rapla vallavalitsus ühest küljest eputab vallalehes kaunite piltidega õnnestunud projektist, kuid samal ajal on elanikud kulutanud juba ühe kalendriaasta jagu oma aega, püüdes vallaametnikega suhelda ja leida lahendust oma mitte nii ilusatele probleemidele, mis on tingitud just sellestsamast projektist.
Asi on selles, et kaunist, värskelt valminud parklast teisel pool raudteerööpaid viib metsatuka vahele jalgtee, mida kasutavad pidevalt sealkandis elavad kohalikud inimesed. Kõnealune jalgtee ning selle ümbrus ei ole aga nende hinnangul saanud tunda vallaametnike piisavat hoolt ja tähelepanu. Lisaks sellele, et jalgtee on märjal ajal eriti raskesti läbitav ning puhta jalaga rongile naljalt ei pääse, seisab juba eelmise aasta suvest metsatuka ääres, jalgraja kõrval ehitusjäätmetest prügihunnik. Poolteist aastat liikumatuna püsinud hunnikut kaunistavad praegu juba sellest läbi kasvavad rohulibled.
Kohalikud elanikud nendivad, et ei oleks üleliia keeruline ka ise see prügihunnik ära koristada, kuid nad ei taha seda ette võtta põhimõtteliselt, kuna raudteepeatuse väljaarendamisega kaasnenud tööd on põhjustanud neile juba piisavalt ebamugavusi.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!
uuemad vanemad enim hinnatud
Ülekäigust Kehtna vallas Lelles
Külaline
Ülekäigust Kehtna vallas Lelles

Lelle servas oleva ülekäigu kordategemist Kehtna vald üldse ei esitanud sellesse toetusmeetmesse ega ei ole ka muudmoodi probleemi lahendanud, kuigi vallavalitsusele kirjutati vajadusest ja selle iganädalasi kasutajaid oleks kümneid. Jalakäijatel ja ratturitel, kes Lelle ja Lalli vahel liiguvad seal nüüd tõke ees. Üheks probleemiks see, et vald ei ole soovinud hooldada ülekäigu juurde viivat teed. 3