RSTriinu Lilienthal ja Karl Kivilo käisid Argentiinas maailmameistrivõistlustel

Triinu Lilienthal ja Karl Kivilo käisid Argentiinas maailmameistrivõistlustel

Raplamaa Sõnumid.

2.-8. oktoobril toimusid vibuspordi maailmameist­rivõistlused kadettidele ja juunioridele Rosarios, Argentiinas.
Järvakandi Vibuklubi Ilvesest võistlesid Triinu Lilienthal sportvibu kadettide neidude klassis ja Karl Kivilo sportvibu juunioride meeste klassis. Võistkondlikult saavutas sportvibu kadettide segapaar (Triinu Lilienthal/Hendrik Õun) 6. koha.
Teisipäeval lastud eelringis oli Triinu Lilienthal sportvibu kadettide neidude arvestuses 631 punktiga 87 neiu seas 26. kohal. Karl Kivilo oli 593 punktiga 82 juu­niori hulgas 73. kohal ning 1/48 duellis pidi tunnistama 40. asetusega Rootsi laskuri Ludwig Flinki paremust. Seisuga 3:7 Kivilole 57. koht. Triinu Lilienthal võitis 1/48 ja 1/24 duellid vastavalt 6:2 ja 6:0. 1/16 duellis oli vastaseks 7. asetusega prantslanna Lisa Barbelin ja Lilienthal kaotas tasavägise matši seisuga 3:7, kokkuvõttes kõrge 17.koht.
Segavõistkondlikes duellides võitis sportvibu kadettide segapaar (Hendrik Õun/Triinu Lilienthal) esimeseks vastaseks olnud Venemaa võistkonda, kuid pidid järgmises ringis tunnistama neljanda asetusega Jaapani segapaari paremust – kokku Eestile tubli 6. koht 36 võistkonna hulgas.
Sellele eelnenud nädalavahetusel toimus Järvakandis viimane Eesti välishooaja võistlus Lumemängud, millest võtsid peale eestlaste osa ka Läti ja Leedu võistlejad. Sportvibu meeste klassis saavutas Taavi Ennemuist (JVK Ilves) kolmanda koha, sportvibu naiste klassi läks kaksikvõit Järvakandi Ilvesele – esimene koht Bessi Kasak, teine koht Anneli Preimann. Plokkvibu meeste klassis sai esikoha Priit Viher, sportvibu noorte neidude klassis võitis kuldmedali Mirtel Pops ja hõbeda Tessa Cathelen Tammik ning sportvibu tidettide klassis võitis Gita Staub ja hõbeda võitis Marko Rutšs. Sportvibu 30 meetri grupis saavutas Kadri Lilienthal teise koha.