VESTLUSRING: Eesmärgid peavad olema suured, aga utoopiat pole vaja

6

Inge Põlma, Tõnis Tõnisson / Fotod: Siim Solman

Seekordses vestlusringis 28. septembril osalesid Piret Minn (Valimisliit Rapla Vallakodanike Liit 2017), Margus Jaanson (EKRE), Jaak Pregel (IRL), Hans Liibek (Keskerakond), Märt Kubo (Reformierakond).
Ei osalenud Maili Metssalu valimisliidust Ühinenud Kogukond, kes põhjendas mitteilmumist sellega, et peab samal ajal olema varem kokku lepitud debatil Rapla Vesiroosi gümnaasiumis. Sotsiaaldemokraatide esindajale Madis Roodlale said takistuseks lennureis ja Tallinna liiklusummikud.

Tutvustage ennast, oma nimekirja ja tehke lühike ülevaade oma programmilistest seisukohtadest.

Pregel: Aastast 1992 kuni 2006. aastani on minu elu keerelnud vallatöö ümber. Enne seda olin külanõukogu viimases, mis ta siis oli, täitevkomitees ja sealt läksin sujuvalt Raikküla vallavanemaks. Algul olid vallavanem ja volikogu esimees ühes isikus. 2006. aastast olin volikogu liige kuni viimase perioodini, kui olin poolteist aastat volikogus. Tulin ära, osalt seetõttu, et omavalitsustöö ei pakkunud enam naudingut, ja ka seepärast, et Raikkülas hakkas IRL-i osakaal vähenema ja sõnumi väljaütlemine jäi nõrgaks. Tänase seisuga on meie IRL-i seltskond seal väga väikseks ja vaikseks jäänud. Liitusin Rapla nimekirjaga Tarmo Luki kutsel. Isiklik tunne on selline, et väge ja mõtteid veel on, et kohalikku elu edendada. Saan oma panuse suhteliselt väiksesse Rapla valda lisada.
Minu nägemus oli, et ka Kehtna ja Järvakandi oleksid liitunud Raplaga, paraku on teistel inimestel teised soovid, aga usun, et Rapla saab tugevaks.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!
uuemad vanemad enim hinnatud
Aga kus
Külaline
Aga kus

on Jaansoni töotatud Hendriksoni 700-inimeseline uusküla, mis meil teiste kohapealsete külade eluplaanid ära rikkus? 10

ONU
Külaline
ONU

500 000 JÄI….KUHU MARGUS…. 13

vahetpole
Külaline
vahetpole

Kes see Juuru pundis sellest süüst puhas on? 12 2

pettunud kodanik
Külaline
pettunud kodanik

See pole veel midagi, eriti küüniline on ,et eelpool nimetatud isik kandideerib ühendvalla volikokku, olles eelnevalt teinud kõik endast oleneva igasuguse liitumise takistamiseks ja Juuru viimiseks isolatsiooni, mis päädis lõppkokkuvõttes kaasavarana kaasa tulema pidanud 300000 EURO SUURUSEST liitumistoetusest ilmajäämiseni. 20 1

ONU
Külaline
ONU

300 000 +200000 15

juuru elanik
Külaline
juuru elanik

Paistab ,et Juuru endine vallavanem on jälle täies hoos, igal aastal vahetab erakonda, et aga võimul püsida, aga nüüd paistab, et asi hakkab juba võimu põlistamise suunas liikuma, kui tagasi astumisel võetakse kaasa ka valla auto. 24