Aasta põllumees Margus Muld usub, et iga kriis on õppetund

0

Katri Reinsalu / foto: Siim Solman.

Eelmisel nädalal toimus Riigikogu konverentsikeskuses Eesti põllumajanduse aastakonverents, mille käigus kuulutati välja ka Aasta Põllumees 2017. On rõõmustav, et tiitli pälvis Raplamaa piimatootja Margus Muld.

„Eesti põllumajandusmaastik on väga eripalgeline, kirev ja innovaatiline. Ka aasta põllumeheks valitud Margus Muld on suurepärane näide uuendusmeelsest ja tulemustele orienteeritud noorest põllumehest,“ sõnas tema kohta maaeluminister Tarmo Tamm.
Tunnustuse pälvinud Margusele oli see suur üllatus. „See oli hästi hoitud saladus,“ ütleb ta. Kahtlemata toob see aga palju rõõmu, sest Eesti mõistes on sisuliselt tegemist kõige kõrgema tunnustusega, mida põllumajanduse valdkonnas jagatakse.

Isa eeskujul veterinaariks

Kohtume Margusega Kaiu LT kontoris, et rääkida veidi lähemalt valitud elukutsest ja sellest, kuidas farmis nii silmapaistvad tulemused saavutatud on.
Marguse juured on Läänemaal, kus ta on ka suurema osa oma elust elanud. Oma haridusteed jätkas ta Maaülikoolis, kus asus õppima veterinaari erialal. Marguse esimene kokkupuude põllumajandusega oli tegelikult juba väga varases eas ja eeskuju oli kodus ees. Nimelt oli Marguse isa Läänemaal Sõpruse näidiskolhoosis pealoomaarst. Juba poisikesena käis ta isaga koos lautades ja sai lehmadega tuttavaks. Huvi loomaarstinduse ja loomade vastu üldiselt oli asjade loomulik jätk. „Sealt see pisik sisse tuli,“ arvab ta.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!