Alles lugema õppiva lapse hea kuulaja on lugemiskoer

0

Katri Reinsalu / foto: Siim Solman.

Eelmisel nädalal käis MTÜ Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu juhatuse liige Maarja Tali Rapla keskraamatukogus, et tutvustada maakonna esimest lugemiskoera.

Kollane labradori retriiver Cammi moodustab koos omaniku Tiiu Varikuga teraapiakoeratiimi. Kutseeksami sooritas koer tänavu veebruaris. Nüüd on tekkinud Tiiul mõte Cammit lugemiskoerana proovida.

Teraapiakoeraks ei sobi iga koer

Tali selgitab alustuseks, mis vahe on abi- ja teraapiakoeral. Abikoer valitakse juba kutsikana teatud omaduste alusel ning õpetatakse aitama ühte inimest. Teraapiakoer seevastu ei lähe teise perekonda. Tema teeb oma tööd koos omanikuga.
Tali toonitab, et tegelikult ei ole üldse palju koeri, kellele sobiks pidevalt uutes situatsioonides viibida ja tundmatutes paikades käia. On üsna haruldane, et koer tõesti naudib uusi inimesi ja olukordi. Seda demonstreerib hästi Cammi, kes sõbralikult kõik infotunnis viibijad üle nuusutab ja saba liputades uusi tulijaid tervitab.
Eriti haruldane on, kui koer rõõmustab laste tähelepanu üle. Tali sõnul on väga ekslik arvata, et kõigile koertele meeldib lasteaedades, koolides ja hooldekodudes käia. „Enamik koeri tahavad olla ühe inimese või ühe pere koerad. Neil on seal turvaline ja neil on oma rutiin. Need on väga erilised, kellele sobib see, et neid viiakse võõrasse keskkonda ja nad suudavad seal kohaneda,“ räägib Tali.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!