Kaiu kooli tulevikku vaeti akadeemilises õhkkonnas

0

Siim Jõgis / foto: Siim Jõgis.

Kaiu põhikooli ajalugu ulatub muljetavaldavalt 175 aasta taha. Möödunud nädalavahetusel tähistati vilistlaste kokkutulekuga väärikat tähtpäeva. Veel enne pidustuste ja tantsusammude algust peeti akadeemilises õhkkonnas arutelukoosolek, et heita pilk hetkeks nii möödanikku kui ka planeerida tulevikku.

Põhjust selleks on. Viimasel ajal riiklikul tasemel toimunud muudatused loovad olukorra, kus teatav muretsemine on vältimatu. Kaiu põhikooli direktor Hannes Vald viskas koosolekul õhku mõtte, et kui haldusreform on läbi viidud, siis kaugel see haridusreform enam on. Kaiu põhikooli püsimajäämise suhtes otseselt muret siiski ei tuntud. Tegemist ei ole kaugeltki väikese kooliga. Direktori ettekandest tuli välja, et käimasoleval õppeaastal on koolis õpilasi 91.
Võrreldes varasemate aastatega on see number mõnevõrra kasvanud, sest näiteks õppeaastal 2011/12 oli Kaiu põhikoolis 84 õpilast. Seni, kuni kohalik kogukond tunneb kooli vajalikkust, see siin ka püsib – nõnda kõlas reedel, 24. novembril koolimaja võimlas toimunud arutelukoosoleku läbiv motiiv.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Kommenteerimiseks logi sisseOsta pääse!