Käsitöölane: Edy Priimägi küpsetab piparkooke perekonnaretsepti järgi

0

Katri Reinsalu / foto: Siim Solman.

Juba sel nädalavahetusel algab jõuluaeg esimese advendiga. Edy Priimägi ütleb, et tegelikult on see juba ammu peale hakanud. Tema jõulukaunistusi käidi Väärt Raplamaa Toote poes küsimas juba kuu alguses. Samuti on alanud piparkoogitegu.

Pardimuna piparkoogid

Mõistagi teeb Edy piparkoogitaina ise. Selleks on kasutuses perekonna retsept. Naise sõnul ei tea keegi, kust see algselt pärineb. Selge on see, et selle retsepti järgi on alati nende peres piparkooke küpsetatud. Paranduste tegemist selles ei ole keegi vajalikuks pidanud. „Meile ta maitseb,“ ütleb Edy.
Edy räägib, et kliendid on küll uurinud, miks naine nisujahu asemel näiteks kasvõi tatrajahu ei kasuta. Eks tänapäeval on mitmeid talumatusi ning inimesed on oma toidulaua osas teadlikumad. Edy selgitab aga, et on käinud koolitusel, kus prooviti erinevatest jahudest piparkooke teha. Paraku ei kukkunud need kuigi maitsvad välja. Kui ikka ei ole harjunud tatrajahu sööma, siis on sellest tehtud piparkookide maitse ka veidi võõras.
Pigem leiab Edy, et tegelikult süüakse piparkooke vaid ühe kuu jooksul aastas. Samuti ei sööda neid sellel ajal ju päris kilode kaupa. Nii on tema jäänud ikka traditsioonilise nisujahu juurde.
Ka taigna muud komponendid on üsna traditsioonilised. Nagu ikka läheb ka Edy piparkookidesse veel võid ja muna, suhkrut ja oma maitseainete segu. Ta ütleb, et pole siiani poe maitseainesegusid katsetanud ega oska kommenteerida, kuidas need käituvad. Naljatamisi tõdeb ta, et on kodupiparkookidega nii ära hellitatud, et poe omad lihtsalt ei maitse.
Ühe veidike eriskummalise koostisosa leiab tema tainast aga küll. Kuna Edy on allergiline kanamunade suhtes, kasutab ta oma piparkoogitaina valmistamisel pardimune. Neid igast poest saada ei ole. Naine räägib, et ühel ajal müüs ka talupood pardimune. Mõistagi ei olnud neile ehk kõige suuremat nõudlust ja nii kadusid need ka peagi lettidelt.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Kommenteerimiseks logi sisseOsta pääse!