Keskkonnaamet ja keskkonnainspektsioon algatasid Kohila Vineeri suhtes menetluse

1

Stina Andok / foto: Siim Solman.

Sel suvel laekus keskkonnainspektsioonile kaebus Keila jõe seisukorra pärast, mille uurimine viis inspektorid puidutöötlemise ettevõtteni Kohila Vineer OÜ.

Keskkonnainspektsiooni Rap­lamaa büroo vaneminspektori Kristi Leemeti sõnul sai lugu alguse tänavu juuli lõpus, kui keskkonnainspektsiooni lühinumbrile laekus kaebus, mis teatas, et Keila jõgi on teist värvi. Seda asjaolu käisid uurimas Raplamaa büroo ametnikud, kuid probleemi põhjust sel hetkel ei tuvastanud.
„Päev-kaks hiljem tuli keskkonnainspektsiooni Harjumaa büroole kaebus, et Keila jões on nähtud surnud kalu. Asjaolu käidi kontrollimas ja inspektorid jõudsid järeldusele, et võimalik reostus pärineb ülesvoolu Rapla maakonnast,“ selgitas Leemet.
Seejärel võeti Raplamaa bürooga ühendust, et täpsemaid asjaolusid juba ühiselt uurida. „Uurimistega jõudsid inspektorid Kohila Vineeri aia taha, kus on kraav, milles oli tumedat värvi vesi,“ rääkis Leemet. Kontrolli käigus võeti veeproovid ning mõõdeti erinevatel jõelõikudel ja kraavis vee hapnikusisaldust.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!
uuemad vanemad enim hinnatud
Ebaloogiline
Külaline
Ebaloogiline

Kui jõgi reostatakse, see on kindlasti keskkonnakahju. Kui see ei ole keskkonnakahju, siis mis on?