Kolm Raplamaa vanavanemat pärjati imelise tiitliga

0

Stina Andok / foto: Katrin Kuum.

Eesti Vanurite Eneseabi- ja Nõustamise Ühing (VENÜ) tunnustab iga aasta hingedepäeval Eestimaa imelisi vanaemasid ja vanaisasid. Sel aastal kuulutati imeliseks kaks Raplamaa vanaisa ja üks vanaema.

  1. aastal loodi VENÜ juurde Vanavanemate Fond, eesmärgiga tõsta esile vanavanemate sisukaid tööaastaid, viljakat ühiskondlikku aktiivsust, elujaatavat hoiakut, tänaseni kestvat eneseteostust ja lastelastele jagatud hoolt ja armastust.
    Koostöös maavalitsustega pärjab fond igal aastal imelise vanaema ja vanaisa tiitliga neid vanavanemaid, kes oma lapselastele jagatava hoole ja armastuse kõrval leiavad aega ja tahtmist tegusaks kaasalöömiseks oma kodukohas. Ühtlasi tunnustatakse tiitliga ka neid vanavanemaid, kes kasvatavad oma orvuks või vanemliku hoolitsuseta jäänud lapselapsi. Tiitli kandjad valib fondi eestseisus maavalitsuste esitatud kandidaatide hulgast, kellele omakorda võivad kandidaate pakkuda kõik.
    Kuni tänaseni on saanud auväärse imelise vanavanema tiitli 112 Eesti inimest. Eelmisel neljapäeval, 2. novembril lisandus nende hulka veel kaheksa vanaema ja kolm vanaisa, kelle seas üks armas Järvakandi vanapaar ning Hageri vanaisa.

    Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
    Osta pääse!