Koor August07 areneb aina kõrgemale tasemele

0

Helerin Väronen / foto: erakogu.

Segakoor August07, mis sai alguse aastal 2007, on arenenud sisuliselt nullist väga heale tasemele. Sel sügisel toimunud 23. Malta rahvusvahelisel koorifestivalil sai koor tunnustuse osaliseks, mis üllatas neid ennastki.

Koorivanem Pille Kuldkepp ja laulja Tõnis Blank rääkisid Malta reisist ja üldse koori tegemistest ja arengust.
August07 osales 2.-5. novembrini kestnud festivalil kahes konkursikategoorias ja eriti uhked on nad tunnustuse üle, mis saadi vaimuliku muusika kava eest. Hinnati saja palli süsteemis ja vaimuliku muusika kategoorias saadi diplom, mis kannab nimetust „Honorary Diploma of Excellence“, mis tähistab koori tipptasemel olemist. Kokku osales festivalil 36 koori kogu maailmast ning just selles kategoorias oli kõige enam osavõtjaid.
Algul teadis koor, et nad võtavad kindlalt osa folgikategoorias, lauldes Veljo Tormise koorilaule, aga hiljem sai siiski valitud ka vaimuliku muusika kategooria, kuigi see oli palju raskem. Koori dirigent Urve Uusberg aga julgustas oma lauljaid seda tegema. Nii Blank kui ka Kuldkepp sõnasid, et tööd sai tehtud palju, kuid tulemus oli seda väärt. Nende kava ja intonatsiooni kiideti ja see on ühe dirigendi jaoks parim tunnustus üldse. Samuti saadi kiita selle eest, et ei valitud liiga keerulisi lugusid. Paljud koorid teevad selle vea, et valivad üle jõu käivaid laule või seadeid, August07 kava peeti aga väga maitsekaks.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!