Koostöö tagab turismis arengu

0

Helerin Väronen / foto: Siim Solman.

Eelmisel neljapäeval, 9. novembril toimus Rapla kultuurikeskuses Põhja-Eesti XII turismikonverents pealkirjaga „Pall korvi tagab võidu – nutikas panustamine toob turisti sihtkohta!“.

Konverents keskendus sellele, kuidas Eestit maailmas nähakse, mis on kohaliku omavalitsuse roll turismi panustamisel ja kuidas piirkonda tulemuslikult arendada. Käsitleti ka toiduturismi ning peaesineja Hendrik Relve tõi osalejateni looduskeskkonna kui turismiatraktsiooni võimalused turismisihtkoha arendamisel.
Konverentsi lõunapausi ajal said osalejad tutvuda pop-up stiilis Raplamaa turismiettevõtjate minimessiga. Päeva tipphetk oli konkursi “Põhja-Eesti turismiarendajad 2017” nominentide ja laureaatide väljakuulutamine.
Päeva modereerinud Kristo Elias sõnas konverentsi alguses, et Raplamaa üheks märksõnaks on Raplamaa raba, ja küsis, kuidas Raplamaa meid täna rabab? Lubatud oli üllatust, pauku luuavarrest, ja seda sai sõna otseses mõttes. Lava täitis äkki trummide, pasunate ja valju häälega korvpallifännide armee ja saalist tuhisesid läbi Avis Utilitas Rapla mängijad, söötes üle külastajate peade üksteisele palli. Pärast sellist rabamist oli hommikune uni silmist pühitud ka kõige unisematel.
Maavanem Tõnis Blank, kes oli ise alles Maltal turistina ringi käinud, sõnas, et vanasti rännati selleks, et otsida paremat paika päikese all. Hiljem lisandus emotsioonide otsimine, uudishimu rahuldamine, soov kogeda midagi sellist, mida kodus ei ole. Inimesed on valmis minema maailma teise otsa elamusi otsima ja maksma selle eest palju raha. Blank kutsus konverentsil osalejaid üles otsima üheskoos ideesid, kuidas neid elamusi meie külalistele paremini pakkuda.

Mida arvatakse Eestist kui turismimaast

EAS-i turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso andis kiire ülevaade, kuidas turismil läheb ja kuhu on turismimaastik tervikuna suundumas. Toetuste põhirõhk on tulevikus pereatraktsioonidel, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui peresõbralikku sihtkohta.
SA Põhja-Eesti Turism tegevjuhi Karmen Paju sõnumi oleks tema sõnul saanud kokku võtta viimase näidatud slaidiga – pingviiniga. Need loomad pole välja surnud, kuna seisavad üksteise kõrval. Paju kutsuski üles tegema koostööd, aitama üksteist, kuna siis oleme regioonina tugevam ja suudame olla atraktiivsemad.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!