Lahkhelid Kohila vallas

0

Helerin Väronen.

Pärast kohalike valimiste tulemuste selgumist lahkusid Kohila vallavalitsusest avalike suhete juht Jaanus Kõrv, arendusnõunik Inna Laanmets ja sotsiaaltööspetsialist Rein Kolon.

Kõik kolm kandideerisid ka Kohila valla volikokku, Laan­mets ja Kolon osutusid ka sinna valituks. Ametnik peab sellises olukorras otsustama, kas loobub volikogu kohast ja jätkab tööd vallavalitsuses või läheb volikokku ja loobub tööst. Raplamaa Sõnumite toimetuseni jõudis aga info, et volikogu kasuks sunniti neid otsustama, jättes neid vallavalitsuse tööst lihtsalt ilma.
Inna Laanmets, kes sai valimistel võrdlemisi hea tulemuse, ütles selle kohta, et tema tegi oma otsuse minna volikokku siiski iseseisvalt. Ta sõnas, et üks erakond on suure ülekaaluga Kohilat juhtimas, kuid läbi valimisliidu Parem Kohila proovivad nad üht-teist siiski muuta.
Ka Rein Kolon on seisukohal, et juriidiliselt oli vallavalitsusest lahkumine korrektne. Tema leidis, et kui volikokku pääsed, siis tuleb sinna ka minna. Kolon on juba pensionil ja leiab, et temast tühjaks jäänud sotsiaaltööspetsialisti koht vajab värsket ja uut jõudu, kellel on ka vastav haridus olemas. Praegu saab sellel ametikohal olla ilma vastava hariduseta, aga uuest aastast kord muutub ja Kolon ei olekski saanud vallavalitsuses tööd jätkata.
Jaanus Kõrvi puhul vormistati töölt lahkumine ametlikult poolte kokkuleppena. Kuid Kõrv arvab, et töötajate lahkumine oli tingitud vallavanem Heiki Hepneri vastuseisust, sest nad kandideerisid vastaspoolel, ehk Kõrv ja Laanmets valimisliidus Parem Kohila ja Kolon Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ridades.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!