Teiste kultuuride killukesed Leho Rubise maalides

0

Helerin Väronen / Helerin Väronen.

Raplamaa kaasaegse kunsti keskuses avas reedel, 24. novembril oma maalinäituse vabakutseline kunstnik Leho Rubis, kelle helged ja õhulised pildid sobivad praegusesse pimedasse aega väga hästi. Näitus kannab pealkirja “Pairidaeza 3.0 Peidetud Geomeetria” ja on avatud kuni 17. detsembrini.

Rubis on õppinud maalikunsti Tartu Ülikoolis, kus tal tekkis sügavam huvi idamaiste kultuuride vastu. Tema maalidel on kujutatud iidsete hõimukultuuride karakterid. Näituse pealkirjas olev sõna pairidaeza viitab siin mitmetähenduslikule ideaalmaailmale, mida ei pea tingimata kujutama teispoolsusesse.
Rubis alustas näituse avamist selgitusega, miks näituseruum näeb välja selline, nagu ta näeb. Kunstnikul oli ettekujutus sellest, milline see ruum on ja kuidas saab liigendseinu kasutada, ning tal tekkis soov ruumiga mängida, et see oleks sisuline osa näitusest.
Kuna näituse maalid kujutavad karaktereid erinevatest kultuuridest ja paljudes neis on geomeetrilised kujundid suure tähendusega, on näituse keskne osa kaheksatahulise kujuga.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Kommenteerimiseks logi sisseOsta pääse!