Tervise Edendaja: Valdo Jänes on maakonna tervisedendaja 2017

3

Stina Andok / foto: Juulija Kuum.

Rapla- ja Läänemaa piirkondlik liikluskorraldaja Valdo Jänes on Raplas liiklusohutuse valdkonnas tegutsenud juba 1990-ndate algusest saati.

Selle aja jooksul on Jänese sõnul maailm üsna palju muutunud. Inimesed on teadlikumaks ja linnaruum ohutumaks muutunud. Sellegipoolest näeb Jänes, et inimeste suhtumises iseenda ohutusse on veel palju arenguruumi. „Kui käitumine on endast mitte hooliv, siis võib keskkond olla ükskõik missugune,“ ütleb ta. Jänese hinnangul on inimestel riskitunnetust ja hädaohutunnetust üsna vähe. Ta näeb, et inimesed jalutavad ringi ümbritsevat keskkonda mitte arvestades, kapuutsid ja kõrvaklapid peas ja nutitelefonid silme ees.
Sellest tulenevalt tekib küsimus, kas on üldse võimalik luua sellist keskkonda, mis oleks ideaalne ning tänapäeva tähelepanematule inimesele täiesti ohutu. Jänese hinnangul on see võimalik, kuid see saab olla üksnes kõigi osapoolte kompromissi tulemus.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!
uuemad vanemad enim hinnatud
asjatundja
Külaline
asjatundja

Seda minagi öelda tahtsin:mina tunnen Jänest ikka nn. maanteeameti tankistina. 2

asjatundja
Külaline
asjatundja

Kas selles mõttes tervise edendaja, et külavaheteedele ei mingit parendamist ega koormakestki kruusa. Loomulikult on selline teede igapäevastele kasutajatele üldfüüsilises mõttes igati tervendav tegevus lõpmatute poriaukude vahel lõputult roolida. 6 4

Spetsialist
Külaline
Spetsialist

Ega terviseedendaja tee edendaja ole! 3 1