Tõestatud! Suure soovi korral saab kogukonnaalgatusest vägeva asja

0

Siim Jõgis / foto: Siim Solman.

Pühapäeval, 5. no­vembril avati Kaerepere alevikus Põhja-Eesti suurim betoonist monoliitne rulaväljak, mille ehitamist ja rahastamist korraldati kodanikualgatuse korras. Väljak rajati samasse kohta, kus varem asus lagunev lauluväljak.

Idee selle rajatise sünniks pärineb juba nelja-viie aasta tagusest ajast ning initsiatiiv tuli kohalikelt noortelt. Kogu projekt läks maksma ligikaudu 103 000 eurot. 80 000 eurot tuli Raplamaa Partnerluskogu Leaderi programmist ning omaosaluse tasus Kehtna vald.
“See rula- ja mänguväljak on meie kandi laste ja noorte endi algatus. Nii suure investeeringu elluviimisega puutusime oma kogukonnas kokku esmakordselt,“ meenutab MTÜ Arendusselts Koduaseme juhatuse liige, projekti eestvedaja Helen Link. „Oleme praegu väga rahul, sest nüüd on Kaereperes võimalusi nii rula, tõukeratta kui ka rulluiskudega sõitjatele, põnevust jagub eri tasemetele.”
Enne pühapäevast avamist olid korraldajad välja kuulutanud, et avamine toimub iga ilmaga. Siiski avaldasid nad lootust, et ilm on kuiv, sest siis saavad teoks BMX, tõukeratta ja rulluiskude demosõidud ja tõukerattavõistlused. Nii ka läks. Kohaletulnud 150 pealtvaatajat said näha tõsiseid trikke nii kohalike sõitjate kui ka Rapla Xperience Teami esituses. Avatud väljakul saab veel parkuurida, tasapinnalistel batuutidel hüpata ja tegeleda ka tuntud traditsiooniliste liikumisviisidega nagu kiikumine, korvpalli ja lauatennise mängimine.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!