Tulevast aastast muutuvad korteriühistud kohustuslikuks

0

Katri Reinsalu / foto: Juulija Kuum.

Korteriomandi- ja korteriühistuseadus jõustub järgmise aasta jaanuarist.

Seadus võeti vastu juba ligi neli aastat tagasi ning sellega tutvumiseks on jäänud ebaharilikult pikk periood. Sellest hoolimata tekitab uus seadus inimestes palju küsimusi. Neile vastamiseks on Eesti Omanike Keskliit omal algatusel korraldanud Eesti eri paikades infotunde. Esmaspäeva õhtul jõuti järjega Raplasse.

Keda seadus puudutab?

Rapla kultuurikeskuse Valgre saal jäi kuulajate jaoks kitsaks. Kohal oli umbes 25 inimest, kellele tutvustas uut seadust Eesti Omanike Keskliidu juhatuse esimees ja Tallinna notar Priidu Pärna. Eesti Omanike Keskliit koondab maja- ja korteriomanikke ning seisab nende õiguste ja huvide eest.
Pärna tõdes alustuseks, et seadusega tutvumine pole läinud just kuigi libedalt. Jõustumistähtaeg on kohe käes ja inimesed ei tea, kas ja millisel määral uus seadus neid puudutab. Infotunni eesmärk ei ole kogu seadus üksikasjalikult lahti seletada, vaid rääkidagi sellest, mis järgmisest aastast muutub.
Kõige suurem muutus, mille seadus kaasa toob, on korteriühistute (KÜ) kohustuslikuks muutumine. Igas majas, kus on korteriomandid, tuleb moodustada KÜ. Tänasel päeval on need moodustatud umbes pooltes majades. Linnades on neid pigem rohkem, maapiirkonnas ja külakeskustes pigem vähem. Pärna ütles põgusalt, et sellise nõude eesmärk on muuta valitsemisreeglid majades ühesugusteks.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!