Ühinemise käigus sai Rapla vald kaasavaraks ka paar muuseumi

1

Katri Reinsalu / foto: Siim Solman.

Seni puudus Rapla vallal päris oma muuseum. Raikküla, Juuru ja Kaiu vallaga ühinedes tulid kaasavarana kaasa Mahtra talurahvamuuseum Juurus ning Eesti huumorimuuseum Purkus.

Pärast valimisi allkirjastatud koalitsioonilepingus lisati aga kultuuri- ja spordivaldkonda punkt, et hakatakse otsima lahendust Rapla valla muuseumi teemale. Kuidas võiks see mõjutada täna olemas olevaid muuseume? Kuidas on oma tuleviku suhtes meelestatud tulevase Rapla ühendvalla muuseumid?

Mahtra muuseum tulevikku ei karda

  1. aastal lõid Kohila ja Juuru vald kahepeale SA Juuru ja Hageri Kihelkonna Muuseumid. Selle sihtasutuse nõukogu liige Aili Normak muuseumi kestmajäämise pärast muret ei tunne. „Selge on see, et muuseum jääb ja kõik on huvitatud, et muuseum tegutseks ja areneks,“ ütleb ta. Mahtra muuseumil on oma valdkond ja oma nišš, oma ülesanne ja missioon kogukonnas täiesti olemas.
    Ainuke probleem, mis tema silmis lahendust vajab, on formaaljuriidiline, sest üheks asutajaks olnud Juuru valda enam ei ole. Asutaja õigusi aga niisama üle anda ei saa. Kuna uus vald alles formeerub, ei oska Normak praegu ka vastata, kuidas see küsimus lahendatakse. Ta usub, et pärast vallavalitsuse ja komisjonide kinnitamist hakatakse ka samm-sammult lahenduse suunas liikuma.

    Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
    Osta pääse!
uuemad vanemad enim hinnatud
Inimene
Külaline
Inimene

Mahtra muuseumi ei saa küll mingi Rapla vallale süllekukkunud kaasavarana võtta, selle muuseumi omanik on Sihtasutus Juuru ja Hageri Kihelkonna Muuseumid. 10 2