Vahtrakad tegid oma viimased tantsud tähtedega

0

Katri Reinsalu / foto: Siim Solman.

Sügis on aeg, mida Rapla Vahtra tugikeskuses pikisilmi oodatakse. Juba kümnendat aastat korraldab tugikeskus piduliku õhtu, kus näidatakse ette oma parimad tantsuoskused.

Inspireerituna tuntud saatest „Tantsud tähtedega“, toimub igal sügisel, kahel õhtul Rapla kultuurikeskuses „Vahtra tantsud tähtedega”. Tugikeskuse inimeste paarilisteks ehk tähtedeks on Raplamaa tuntud inimesed.

Eriline õhkkond saalis

Oktoobri lõpus toimus võistluse poolfinaal. Kohtunikud jagasid näpunäiteid ja soovitusi, mille kallal finaali jaoks veel tööd teha, ning määrasid tantsu, millega järgmine kord esinetakse. Nädal hiljem ehk eelmisel reedel peetigi pidulik finaalvõistlus.
Kultuurikeskuse ukse juurde on reede õhtul sätitud Vahtra tugikeskuses valminud käsitöö, mida huvilised soetada saavad. Veidi enne kella kuut saali astudes tuleb vabu kohti lausa tikutulega taga otsida, sest pealtvaatajaid on kogunenud palju. Jutusumina saatel oodatakse õhtu algust. Need, kellele istekohti enam ei jagu, jäävad ukse juurde seisma. Tegemist on tõelise tippsündmusega, mida jäädvustavaid fotoaparaate ja videokaameraid on rohkem kui ühe käe sõrmedel kokku lugeda saaks.
„Me oleme siia iga aasta kogunenud ja nii juba kümne aasta jooksul. Ja iga aasta on finaalõhtul saal puupüsti rahvast täis. Nii ka täna,“ alustab õhtujuht Margus Abel.
Ta räägib, et tegemist on traditsiooniga, ilma milleta enam sügist justkui ette ei kujutakski. See on midagi, mida oodatakse ja vajatakse. Õhtu on võimalus olla koos ja ühiselt rõõmustada ning nautida saalis tekkivat õhkkonda. Abel muljetab, et eelnevatel aastatel on sündmus alati emotsionaalne olnud. Kahtlemata on ka sel korral sama oodata.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!