Vastja külas näeb üdini musti Ayam Cemani kanu

0

Katri Reinsalu / foto: Siim Solman.

Pisike Vastja küla Kehtna vallas meelitab kauni looduse ja vaikusega. Kolm aastat tagasi tundsid Hannes Välja ja Kaire Saagpakk oma tänase kodu õuele sõites kohe autost välja astudes ära, et just siia nad paigale jäävad.

Paari aasta jooksul on talus endale koha leidnud ka hulk kanu, vutte ja küülikuid.
Kõige lähem naaber asub nii umbes kilomeetri kaugusel. Maja ümbritsevad kõrged puud ja peale koera haukumise palju muud kuulda polegi. Kass istub idülliliselt akna taga ja piilub maiuspala lootuses vargsi tuppa. Kaire palub mul paar minutit oodata, kuni Hannes koju jõuab. Tema olevat pere kanaekspert.

Süsimustad kanad

Kanad võeti peaaegu kohe pärast pere sissekolimist. Tänaseks on suleliste kamp umbes 40-pealiseks kasvanud. Teri nokkides moodustavad nad üsna kirju vaatepildi. Kanu on igas värvitoonis valgest süsimustani.
Hannesel on pikk kanade pidamise kogemus ja nii tuli otsus linnud uude koju tuua pikalt mõtlemata. „Seal ei olnud mingit küsimustki,“ ütleb ta. Sisulise poole pealt oli kanade pidamisest perel hea ettekujutus olemas. Sellele lisab Hannes aga muheledes, et väikestes asjades on alati midagi uut õppida.
Kanakarja kõige silmapaistvamad liikmed on kolm süsimusta Ayam Cemani tõugu isendit. Tegemist on ühe tõeliselt haruldase ja eksootilise kanatõuga. Algupäraselt on Ayam Cemani kanad pärit Indoneesia Jaava saarelt. Euroopasse tõi nad 1998. aastal taani aretaja Jan Steverink.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!