Hooletu planeerimine viis Järvakandi valla hiigelvõlani

3

Siim Jõgis / foto: Siim Solman.

12. detsembri seisuga oli Järvakandi vallal tasumata arveid 221 924 euro ulatuses. Selline väide kõlas kolmapäeval, 13. detsembri õhtul toimunud Kehtna vallavolikogu istungil.

Summa on uskumatult suur. Kindlasti suurem kui Kehtna pool oskas aimata kahe valla ühinemisprotsessi käigus. Seda kinnitasid nii Kehtna vallavanem Indrek Kullam kui ka vallavolikogu eelarve ja arengukomisjoni esimees Siim Riisenberg.
Ebameeldiv üllatus sai Kehtna valla juhtidele teatavaks novembri keskpaigas. Ühinemisleping kahe valla vahel sõlmiti 2016. aasta 28. detsembril. Lepingu peatüki “Muud tingimused” all olevas punktis 15.4 on sätestatud: “Pooled lepivad kokku, et 2017. aasta lõpuks ei ole pooltel tähtaja ületanud võlgnevusi hankijatele.” Kuu aega tagasi said Kehtna valla juhid teada, et Järvakandil on võlgnevused siiski üleval. Kui imet ei juhtu, siis ei ole Järvakandi vald võimeline enne aastavahetust seda võlga täies mahus tasuma.
Suurim võlg on vallavalitsusel Järvakandi Soojus OÜ ees. See summa on ligikaudu 147 000 eurot. Järgmiseks tulevad Järvakandi Kommunaal OÜ, kellele ollakse võlgu umbes 16 000 eurot, ja haljastusega tegelev OÜ Lempir, kellele ollakse võlgu umbes 14 000 eurot. Praegune Kehtna ning endine Järvakandi vallavolikogu esimees Peeter Kustmann ütles, et ülejäänud võlgnevused on suurusjärgus 5000 eurot ja väiksemad. Näiteks oldi 12. detsembri seisuga võlgu ka Pärnu linnavalitsusele ja Rapla vallavalitsusele.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!
uuemad vanemad enim hinnatud
haige jänes
Külaline
haige jänes

Huvi pärast: kas seal ei valitsenud mitte EKRE? 11 6

kohalik
Külaline
kohalik

Järvakandi hästu kavandatud altvedaminbe – mine tea mis hiljem saab, teeme kõik vajalikud maksed ära ning nö kommunaalid jätame ühisvallale. Järvakandi tegelased peavad võtma poliitilise vastutuse ja tagasi astuma! Hämada stiilis ma ei saanud aru pole mõtet – järelikult ei sobi ka nüüd rumaluse tõttu ametipostile… 23

Aadu
Külaline
Aadu

Millal on Kehtna vallavalitsuses tarkasid otsuseid tehtud ?! Rapla vallaga ühinemine ei sobinud, Järvakandi näis ju parem , muidu poleks saanud jamasid kaasa. 10 10