Kallistusi tulvil Saagu Valguse jõulupidu

0

Stina Andok / foto: Stina Andok.

Juba viiendat aastat järjest korraldas MTÜ Saagu Valgus Raplamaa keskus jõulupeo vaesuspiiril elavate perede lastele. Traditsiooniline pidu oli möödunud laupäeval, 16. detsembril Raikkülas.

Kuigi Saagu Valguse keskust ja poodi Raplamaal juba üle aasta füüsiliselt ei eksisteeri, on MTÜ heategevusega tasapisi jätkanud. Aastate eest alguse saanud huviharidusklasside korraldamine ja ühiste ürituste läbiviimine suvisel ajal laagritega ning talvel jõulupeoga on seega endiselt edasi kestnud. Nii koguneti taas jõulupühade eel Raikküla kultuurikeskusesse, et ühiselt üks tore jõulupidu pidada.
Varasematel aastatel, kui keskus oli veel avatud ja tegevus aktiivsem, tehti annetuste toel jõulud rõõmsamaks vahel suisa neljasajal lapsel korraga. Tänavu koostati huviharidusklasside õpetajatega ühiselt nimekiri, milles oli 126 last Märjamaalt, Kehtnast, Eidaperest ja Raplast. Sel korral otsustas MTÜ SV Raplamaa juhataja Alma Linder tegutseda pakkide sisu komplekteerimisel varasemate aastatega võrreldes teisiti. Selle asemel, et kõikvõimalikke annetusi koguda ja seejärel need lastele pakkidesse jagada, lasi ta igal lapsel oma soovi kirja panna. Kuigi laste soovid võivad teinekord olla uskumatult suured, oli Linderi sõnul enamik kingisoove siiski mõistlikud ja teostatavad. Kingisoovid teada saanud, asus tegus juhataja neid otsima, pöördudes otse ettevõtete poole ning küsides spetsiifilisi esemeid.
Sel aastal olid laste suurimateks soovideks kirjutuslaud ja suusad.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!