Kertu Laak jahib LP Viesti Saloga Soome meistritiitlit

0

Siim Jõgis / foto: Siim Solman.

Kertu Laak on üks talendikamaid noori sportlasi, kes viimasel ajal Kohilas üles kasvanud. Ta oli mitme hooaja vältel Kohila VK/E-Service’i naiskonna üks põhimängijaid. Koos naiskonnaga jõuti mitme tiitlini nii Balti liigas kui ka kodustel meistrivõistlustel. Tema talenti hinnati Eestis ja välismaalgi.

Pärast eelmise hooaja lõppu 2017. aasta kevadel otsustas tütarlaps, et nüüd on õige aeg teha samm edasi välisliigasse. Kuuldavasti tunti tema vastu huvi nii Venemaa kui ka Itaalia liigadest, ent ometi otsustas Laak valida oma esimeseks välisklubiks midagi kodule lähemat. Käesoleval hooajal esindab ta Soome kõrgliiga naiskonda LP Viesti Salo. Pinged on seda kõrgemad, et sama naiskond krooniti kevadel Soome meistriks ning nüüd soovitakse sama saavutust korrata.
Samuti osales LP Viesti Salo tänavu sügisel Euroopa tugevaimas karikasarjas Meistrite liigas. Seal kahjuks eelringist edasi ei pääsetud. Pärast kahte mängu tuli kuldses geimis tunnistada Bulgaaria naiskonna Maritza Plovdiv nappi paremust. See tähendab, et LP Viesti Salo jätkab mänge aste madalamal ehk CEV karikasarjas.
Kertu Laaki pole unustatud ka kodumaakonnas. Alles hiljuti valiti ta neidude arvestuses Rapla maakonna paremuselt teiseks sportlaseks. Esikoha võttis vibusportlane Triinu Lilienthal. Eesmärkidest rääkides ütles Laak, et esmalt soovib ta tulla koos naiskonnaga Soome meistriks ja karikavõitjaks.
Vähemtähtsad pole ka euromängud. Kui need on saavutatud, võib edasi vaadata. Jõulude ja aastavahetuse puhul tehakse Soomes mängupaus, et siis 2. jaanuaril täie hooga edasi mängida.

Mõni aeg tagasi tunnustati Rapla maakonna parimaid sportlasi. Sina said neidude arvestuses teise koha. Kui oluline sinu jaoks see tunnustus on?
Kertu Laak: Alati on tore, kui tunnustatakse. Kodumaakonna tunnustus on eriti väärtuslik minu jaoks.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!