Kultuuriametniku töö õpetab aega planeerima ja inimesi tundma

0

Helerin Väronen / foto: Siim Solman

Viimased 14 aastat on Age Tekku töötanud Rapla maavalitsuse kultuuritöö peaspetsialistina. Nüüd, kui maavalitsused kaovad, on õige aeg Agega laua taha istuda ja rääkida sellest, milline see aeg olnud on, mis ta sellest õppis ja mida toob tulevik.

Peale selle, et Age töökoht kaob, on ka maakonna rahvakultuuri spetsialist Mari Tammar lahkumisvalduse andnud. Rahvakultuuri Keskuse all olev töökoht jääb küll alles ja loodetakse, et sobiv inimene sellele kohale tuleb end ise pakkuma, siis ei pea konkurssi välja kuulutama, saaks kiiremini ja valutumalt. Rahvakultuuri Keskuse tulevik on aga ebamäärane, nii et päris kindel ei olda, kuhu, mismoodi ja mis tingimustel nad selle inimese tööle võtaks. Nii on Age sõnul uuest aastast meil maakonnas kultuurivaldkonnas kehvad lood.

Aeg iseendale ja kodule

Sobivaid inimesi rahvakultuuri spetsialisti ametikohale oleks kindlasti, kuid nii mõnigi on loomeinimene. Ja loomeinimestel on natukene teine elurütm kui kontoriinimestel. Samas sõnab Age, et ega kultuuriametniku tööd ei saagi teha päris tavaametniku kellaaegade või tööaja järgi. „See on täiesti tavaline, et sa pead olema nädalavahetustel kusagil. Mul on vaid üksikud nädalavahetused aastas, kui ma kuskil ei käi. Tööpäevaõhtuti on tihti mingid asjad, kus sa pead näiteks midagi üle andma või lihtsalt kohal olema. Laua taga aga on ka projektiasjad ja muu arvutiga töö vaja ära teha, ja seda pead tegema tööajal.“
Age lisas, et tal küll oli osakonnajuhatajaga tehtud kokkulepe, et kui ta oli töövälisel ajal mõnel üritusel käinud, siis sai ta neid aegu tagasi võtta, kui oli vaja perega kuhugi minna. Samas Age naerab ja sõnab, et tegelikult on küll sellist aega tema ametikohal tekkinud palju rohkem kui mõnel teisel ametikohal riigimajas.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!