Rahvaluule arhiiv käis Baasis oma tööd tutvustamas

0

Siim Jõgis / foto Siim Solman.

Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivil (ERA) täitub tänavu üheksakümnes tegevusaasta. Sel puhul võeti ette Eesti ringreis, et kohtuda oma kaastööliste ja huvilistega ning viia läbi loengusari “ERA tuleb külla”. Raplasse jõudsid nad kolmapäeval, 29. novembril ning Tartust tulnud külalisi võõrustas kultuuriklubi Baas.

Kes vähegi tunnevad huvi oma kodukandi ajaloo ja rahvaluule vastu, said tulla veetma põnevat ning informatiivset õhtut. Ja huvilisi jagus. ERA ettekandeid oli tulnud kuulama ligikaudu kolmekümnepealine publik. Hea oli näha, et ettekandjad ei rääkinud lihtsalt päheõpitud juttu, vaid suuresti keskenduti just siinse piirkonna ajaloole. Nii kõneles Kadri Tamm näiteks teemal “Matthias Johann Eisen ja tema rahvaluulekogu”. Rahvaluuleteadlane ja vaimulik Eisen on teatavasti Vigala kihelkonnast pärit, olles seal sündinud 1857. aastal. Tol ajal kuulus tema sünnikoht küll Läänemaa alla.
Tamme ettekanne keskendus mitmetele Eiseni kaastöölistele, kes talle oma töid saatsid, nende seas ka Märjamaa kihelkonnas aktiivselt rahvaluulet kogunud Emilie Poom. Tema panus selle töö edenemises oli Kadri Tamme ettekandes kenasti välja toodud. Poom ise on öelnud, et talle on rahvaluule kogumine nii armsaks saanud, et ta tunneb puudust, kui pole midagi sarnast kirjutada.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!