Raplas pakutakse raseduskriisi nõustamist

0

Stina Andok / foto: Siim Solman.

Raseduskriisinõustaja ja psühholoog Kairi Tozen-Pütsepp pakub kahel korral kuus Raplas erapolikliinikus Praxis raseduskriisi nõustamist peredele, kes soovivad või ootavad parasjagu last või on äsja lapse saanud.

Tozen-Pütsepp selgitab, et raseduskriisi nõustamine on juba kümme aastat olnud Eesti Haigekassa poolt projektipõhiselt rahastatav tegevus ning selle perioodi jooksul on Raplamaa peredele samuti raseduskriisi nõustamist pakutud. Nõustaja, kes siiani Raplas vastuvõtte tegi, on nõustamisest kaugenenud ning seega otsustas Tozen-Pütsepp tänavu sügisest Raplas teenuse osutamise üle võtta. Lisaks üle kahe nädala Raplas nõustamisele, tegutseb psühholoog ka Järvamaa ja Rakvere haiglas, Tallinnas Pelgulinna sünnitusmajas ning Tallinna Raseduskriisikeskuses.
Raseduskriisi nõustaja vastuvõtule on Tozen-Pütsepa sõnul oodatud kõik naised ja pered, kes tegelevad aktiivselt pere planeerimisega, on parasjagu lapseootel, on äsja lapsevanemateks saanud või on seotud muude lapse saamisega seotud murede ja küsimustega, näiteks raseduse katkemise või katkestamise teemadega või emaduse ja lapsevanemaks kasvamisega seonduvate muutuste ning paarisuhete muredega.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!