Tudengivormelid ja muud põnevat Rapla kardirajal

0

Siim Jõgis / foto: Siim Solman.

Mõni nädal tagasi oli ETV saates “Ringvaade” lõik sellest, kuidas tudengivormeli tiim FS Team Tallinn käis Rapla kardirajal testsõite tegemas. See ei olnud kaugeltki esimene kord, kui nad oma masinad siia Rapla külje alla tõid. Tegelikult on testimised just siin toimunud viimased kümmekond aastat ehk seni, kuni tudengivormeleid Eestis üldse ehitatud on.

Tudengivormeli veebilehel formulastudent.ee on kirjas, et Formula Student on peamiselt tehnikateaduste tudengitele suunatud tootearendusvõistlus. Võistluse idee on pärit Ameerika Ühendriikidest, kus ülikoolide meeskonnad Formula SAE egiidi all üksteisega juba ligi kolm aastakümmet mõõtu on võtnud. Euroopas võisteldakse alates 1998. aastast, lisaks on Formula Student jõudnud ka Jaapanisse, Austraaliasse ning Brasiiliasse. Eestis hakkas tudengivormeli idee levima 2005. aasta alguses. Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli ühismeeskonna loomiseni jõuti 2006. aasta sügisel.

Rapla sobib vormelitele

MTÜ Tudengi Vormel juhendaja Indrek Petjärv rääkis, et Rapla kardirajal on FS Team Tallinn käinud oma vormeleid testimas seni, kuni tema mäletab. “Rapla rajal oleme testimas käinud aegade algusest saati ehk viimased kümme aastat vähemalt,” rääkis Petjärv, vihjates Eesti tiimi algusaegadele kümmekond aastat tagasi.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!