Dominique Hawkins toob Raplasse Kentucky hõngu

0

Siim Jõgis / foto: Siim Solman.

Laupäevases võõrsilmängus BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa vastu said Avis Utilitas Rapla fännid esimest korda heita pilgu peale meeskonna värskeimale täiendusele Dominique Hawkinsile. Esialgu on mängujuht Raplas küll kahenädalasel katseajal, mis saab läbi järgmise nädala keskel.

Avis Utilitas Rapla manager Jaak Karp ütles, et otsus tema jätkamise osas langetatakse kolmapäeval, 17. jaanuaril.
Küll aga näitas Hawkins end esimeses kohtumises väga heast küljest. 25 punktiga kerkis ta terve kohtumise kõige resultatiivsemaks mängijaks. Sadolini spordihoone kodupubliku ette astub ta esmakordselt täna, 10. jaanuaril, kui Avis Utilitas Rapla võõrustab Balti liigas Jurmala meeskonda.
Dominique Hawkins on pärit Ameerika Ühendriikidest Kentucky osariigist. Ülikoolikorvpalli mängis ta oma koduosariigis Kentucky Wildcats’i eest. Seejärel jätkas ta karjääri Taanis, kus mängis Horsen IC eest, mängides viies mängus keskmiselt 16,8 minutit ning kogudes seitse punkti. Nüüd on ta Raplas ning ise ütles ta, et tunneb end siin mugavamalt kui Taanis.

Oled Raplas viibinud mõned päevad ja osalenud ka esimeses mängus. Mis su muljed on?
Tean, et Rapla on väike ja rahulik linn. Mulle väga meeldib siin. Olen pärit suurest perest. Mul on üheksa õde-venda. Minu jaoks on eriline, et saan rahulikult olla, kodus mul seda võimalust ei olnud. Linn ja siinne keskkond mulle igal juhul meeldivad. Näen, et inimesed jalutavad ringi rõõmsalt.

Miks otsustasid sa tulla just siia Raplasse korvpalli mängima?
Nägin, et see on suurepärane võimalus. Manager rääkis, et nad otsivad mängujuhti. Tundsin, et oskan seda rolli hästi täita ning viia meeskonda rünnakule.

Laupäeval mängisid oma esimese kohtumise Avis Utilitas Rapla särgis BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa vastu. Kas Eesti liiga tase oli selline, mida ootasid?
Mängutase oli tegelikult isegi parem, kui oodata oskasin. Varem mängisin Taanis ja seal oli ka tase kõrge, aga mitte päris see. Siin on näha, et kõik mängijad meie meeskonnas oskavad tõesti mängida. Mis puudutab mängijate oskusi, avaldas see igal juhul muljet. Hea on mängida tugevate vastastega, sest see muudab ka mind paremaks.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Logi SisseOsta pääse!