Läbi kaamerasilma Norrat avastamas

0

Helerin Väronen / foto: Alice Võsu.

Alice Võsu on noor loomeinimene, kelle üheks hobiks ja tööks on fotograafia. Ta on olnud Raplamaa Sõnumite fotograaf, kuid enamasti tegeleb ta portreefotode tegemise ja autode, samuti pulmade pildistamisega.

Autosid peab ta üldse üheks oma suurimaks kireks: mida kiiremad ja suuremad, seda parem. Talle meeldib ka väga muusika. Alice mängib klaverit, akordioni ning kirjutab ise muusikat. Ta hobide hulka kuulub veel käsitöö, alates kaartidest kuni kõrvarõngasteni välja.
Eelmisel aastal tuli Alice’il mõneks ajaks kõrvale jätta käsitöö ja muusika, sest elu viis teda Norra, tegema tööd, mis hõlmas endas fotograafiat, autosõitu ja reisimist.
Tema tööülesandeks oli matkaautodega tegelevale ettevõttele teha reklaamfotosid ilusatest kohtadest, kuhu matkaautoga reisida saab, ja matkaautost nende kohtade taustal. Kokku tuli aasta jooksul kaheksa reisi, millest pikim oli viiepäevane, enamik olid kahe-kolmepäevased.

Ootamatud ilmaolud ja hingematvalt kaunis loodus

Alice rääkis, et juba ammu oli tal suur soov Norra reisida. Nii olid tema emotsioonid lõpuks lennukiga Norra pinnal maandudes väga ülevad. Tema esimeseks sihtkohaks sai Tromsø-Trondheim ning reisikaaslaseks ja autojuhiks oli Alice’i elukaaslane. Reis oli tema sõnul juba ainuüksi sellepärast väga põnev, et see oli esimene selline elamus. Saabusid nad Norra hetkel, kui seal oli talv ja taevast sadas nii suuri lumelärakaid, millesarnaseid meil pole ammu nähtud.
„Esimesed vaated olid nii emotsionaalsed, uskumatud. Kuidas saab ühes kohas nii palju ilu olla! Pisarad hakkasid kõike seda nähes lihtsalt jooksma,“ sõnas Alice esimeste tunnete kohta. Ta meenutab üht toredat hetke, kui nad elukaaslase sünnipäeva võtsid vastu järve ääres, mille taustal olid kõrged mäed. Seoses sünnipäevaga räägib Alice koogileidmise seiklusest. „Ega seal sellist korralikku pagarivärki tavapoest ei leia. Ajasin tikutulega kondiitripoodi taga ja juhuse tahtel ma selle siiski leidsin. Raske missioon, kuid jõudsin ikka sihini. Mis sünnipäev see ilma koogita ikka on!“ Sama päeva hommikul käisid noored huvitava maastikuga kohas, kus sai natuke jalutada ja joogat teha. Vihm oli selleks ajaks järele jäänud ja õhk oli nii harjumatult värske. Norra looduslikes kohtades on see üheks heaks omaduseks.
Esimese reisi huvitavamatest kogemustest mainib Alice praamisõitu. „Reis ei möödunud ainult maismaal, pidime võtma ka ühe praami. See oli vägev kogemus, tuul oli jahe, kuid vaade oli võrratu.“ Samuti käisid nad matkamas, ronisid mööda mäenõlva üles, kuid ega selleks neil palju aega olnud, kuna varem teel läbitud vihmapilv jälitas neid.
„Tegime peatusi ka mitme veekogu juures. Seal olid tohutu vooluga jõed. Mõni oli lausa hirmuäratavalt võimas. Eestis kohtab selliseid vähe.“ Huvitav vaatamisväärsus oli ka üks järvekallas, kus alles ehitati silda. Väga suurt silda. Nii et seda ehituse algfaasi, kus püsti on vaid postid, oli põnev näha.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!