Noortestuudio MINA OLEN tuleb välja oma esimese etendusega

0

Helerin Väronen / foto: Siim Solman.

Kuusiku Altveski Loovuskosk on nüüdseks aasta aega tegutsenud. Eelmise aasta kolmekuningapäeval tuli iidsesse vesiveskisse rentnikuks MTÜ Ingli Puudutus.

Talgute käigus puhastati ruumid minevikukihtidest ja alates maikuust on veskis toimunud mitmed kontserdid, maalipäevad, koolitused ja etendused.
Pärast suvist etendust „Südamesalu salavägi“ ei tahtnud näidendis kaasa teinud noored laiali minna ja sügisest alustasid nad Altveski hoonetes kooskäimist. Nüüdseks on noortestuudio MINA OLEN jõudnud Rapla, Kehtna ja Märjamaa vallavalitsuse ning hasartmängumaksu nõukogu ja KÜSK-i väestamisel sinnamaani, et omandatud näitlejaoskusi ja tantsusamme näidatakse tantsulises lavastuses „Mina olen!“, mille esietendus toimub Kuusiku Altveskis 31. jaanuaril. Pärast seda hakkab etendus mööda Eestit tuuritama.
Käisime noorte proovi piilumas ja saime tunda, kuidas üks etendus valmib. Enne proovi algust tabas silm üht eriti suurt ämblikku ringi sibamas, eks ta tulnud ikka noortele õnne ja õnnestumisi tooma. Nagu proovides ikka, oli segadust kohati omajagu: kes mida ütlema peab, kunas muusika mängima hakkab, kus kellegi jalg või käsi asetsema peab. Aga lavastaja Terje Luik hõiskas: “Meil on looming!“

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!