Rapla astus Harjumaa Ühistranspordikeskuse liikmeks. Kehtna ei kiirusta otsusega

1

Katri Reinsalu

Eelmise aasta lõpust korraldab maavalitsuste asemel Lääne-, Lääne-Viru- ja Raplamaal ühistransporti MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskus. Nende maakondade volikogudel seisab ees otsustamine, kas astuda MTÜ liikmeks. Eelmisel neljapäeval oli see üks päevakorrapunkt Rapla vallavolikogu istungil.

Abivallavanem Meelis Mägi tõi liikmeks astumise positiivse küljena välja võimaluse olla Raplamaa ühistransporti puudutavate otsuste juures. Kui ühest maakonnast on vähemalt kolm valda MTÜ liikmed, saab see maakond koha juhatuses. Tänaseks on MTÜ liikmeks Kohila vald. Märjamaal on protsess alles pooleli ja Mägile teadaolevalt Kehtna ilmselt liikmeks ei astu.
Liikmeks astumisega kaasneb valla elanike arvust sõltuv liikmemaks, mis Rapla puhul on 8628 eurot aastas. Vallavalitsus on aga leidnud, et saadav kasu kaalub selle kulu igal juhul üles. Mägi tõi välja, et näiteks Rapla bussijaama haldamine läheks tulevikus üle MTÜ-le ja vallal ei oleks enam kinnistu ees rahalisi kohustusi. Praegu on bussijaama halduskulud 11 000 eurot aastas.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!
uuemad vanemad enim hinnatud
Greteke
Külaline
Greteke

Haruldane maakond see Rapla.Ülehomme hakkab kehtima tasuta ühistransport.Raplamaakond oli kuskile “astunud”.Tore!Aga kuidas on meie maakonnas siis 01.07 ühistranspordi pileti süsteem korraldatud?MITTE ÜHTKI ÄÄREMÜRKUST ka selle kohta pole.Täitsa imeline maakond koos oma KO ga.Ei oska kuskilt teavet hankida.Või on see Rapla maakonnas salastatud teave???????????????