Raplasse otsitakse uut perearsti

0

Katri Reinsalu / foto: Siim Solman.

Terviseamet on kuulutanud välja konkursi leidmaks Raplasse uus perearst. Nii mõnigi pakkus, et perearst Eve Herodes on lõpuks oma sõnad teoks teinud ja otsustanud pensionile jääda. Teised arvasid, et asi on kaks aastat tagasi ametist lahkunud perearsti Ene Palloni nimistus, millele ei ole siiani püsivat perearsti leitud.

Eve Herodes kinnitas telefonis, et mõlgutab tõesti mõtet pensionile jäämisest. „Olen kolm aastat rääkinud, et ei lase end kanda välja jalad ees,“ rääkis ta. Herodes ei tee saladust, et vanus on selline, et võiks tööle elamise asemel isiklikule elule keskenduda.
Kõik tema nimistu patsiendid võivad aga natuke kergemalt hingata, sest vähemalt järgmine pool aastat perearstil siiski reaalset plaani pensionile jääda ei ole. Just nii kaua tuleb perearstil terviseametile oma ametist lahkumisest ette teatada. Selle osas, kas talle vajadusel asendaja leitakse, ei ole Herodes kuigi optimistlik. Arste tuleb ülikoolist vähe ja kui probleemiga varsti tõsisemalt tegelema ei hakata, on olukord Raplas peagi üsna kurb. Samal ajal ei oska ta ka põhjendada, miks on Raplasse nii raske uusi perearste saada.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!